ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


ЗВОЛІКАННЯ З ОБ’ЄДНАННЯМ – ВТРАЧЕНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАД

До проведення реформ децентралізації необхідно залучати депутатський корпус та місцевих активістів

«Наразі активно проводимо обговорення, пояснюємо людям. Настрої різні, але в населення, особливо молодшого віку, є розуміння подальшого розвитку у форматі громад. На жаль, незацікавленість окремих осіб у об’єднанні переводиться у політичну площину, що значно ускладнює ситуацію», – окреслив ситуацію під час проведення апаратної наради в облдержадміністрації голова Охтирської райдержадміністрації Віталій СУПРУН.

За його словами, найперспективнішими громадами у плані об’єднання сьогодні є 2 громади: Грунська та Чупахівська. Загалом же перспективний план передбачає на Охтирщині утворення 5 громад.

За словами голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА, небажання сільських і селищних голів об’єднатися означає лише одне – їхній теперішній бюджет самодостатній. 

«Якщо сільський голова говорить, що їм не потрібно об’єднуватися, значить вони не потребують коштів. Але, не бажаючи утворювати громади, вони продовжують просити гроші на ті чи інші потреби. Такого не може бути. Кошти отримають лише об’єднані громади», – наголосив очільник Сумщини.

Тому для успішної реалізації  реформ з децентралізації до їх проведення необхідно залучати депутатський корпус та місцевих активістів, які зацікавлені у цьому.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •