ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНОГО МАРАФОНУ: УТВОРЮЮТЬСЯ МИКОЛАЇВСЬКА ТА БОРОМЛЯНСЬКА ОБ’ЄДНАННІ ГРОМАДИ

Питання добровільного обєднання територіальних громад на Сумщині обговорювалося під час апаратної наради в облдержадміністрації

За словами тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА, завдяки активній позиції Миколаївського сільського голови та підтримці інших сільських голів 8 сільських рад вже прийняли рішення про об’єднання у Миколаївську громаду у Білопільському районі. Тому в інтересах майбутніх громад протягом двох-трьох тижнів вийти на прийняття рішення, аби мати змогу вирішувати фінансові питання.

«Давайте рухатися в тому ж темпі, щоб у серпні було створено мінімум п’ять громад. Перш за все, вони будуть претендувати на кошти з обласного бюджету. Також нам потрібно встигнути потрапити на обласну комісію з відбору проектів на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Комісія має пройти у другій половині серпня, і до цього часу ми повинні розуміти, з якими об’єднаними громадами ми працюємо», – наголосив посадовець.

Як доповів голова Тростянецької райдержадміністрації Дмитро НАЗАРЕНКО, перспективним планом в районі передбачається утворити 2 громади – Тростянецьку та Боромлянську. Зокрема в Боромлі процес ініціювання проведено, громадські слухання завершуються, на цьому тижні відбудеться сесія, де буде озвучено пропозиції до суміжних рад.

«Місцеві депутати також мають чітку позицію щодо необхідності утворення громад. Люди на місцях відчули свою відповідальність за процес об’єднання і підтримують процес децентралізації. Плануємо за два-три тижні вийти з відповідною пропозицією до обласної ради», – зазначив він.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •