ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


ЗАВДЯКИ РЕФОРМІ НАВІТЬ НАЙМЕНШЕ СЕЛО ЗМОЖЕ ОТРИМАТИ «ДРУГЕ ДИХАННЯ»

Децентралізаційний марафон продовжує курсувати північними регіонами Сумщини. Цього разу перспективу об’єднання у Дружбівську громаду обговорювали в селі Чуйківка, що на Ямпільщині

«На сьогодні в області у нас досить висока активність щодо об’єднання громад, – зазначив у своєму виступі перед жителями с. Чуйківка перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – Впевнено на шляху до утворення громад йдуть Білопільський район, Ямпільський, Глухівський, Середино-Будський та Сумський. Загалом же в Україні утворилося більше 10% громад і «на виході» ще десятки. Наразі у Ямпільському районі є перспектива сформувати Дружбівську громаду. І сьогодні ми приїхали на зустріч, аби донести зміст і завдання цієї реформи до кожного жителя Чуйківки».

Як зауважив депутат облради Валерій ТОЛБАТОВ, завдяки реформуванню навіть найменше село не зникне поступово з карти України, а навпаки зможе отримати «друге дихання».

«Чому децентралізаційна реформа сьогодні така необхідна. Тому що в Україні склалася ситуація, коли сільські ради не можуть вирішувати навіть найелементарніші питання на своїй території. Частину повноважень вони передали до районів, частину – до області, немає фінансового ресурсу, – зазначила консультант регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК. – Сьогодні держава пропонує створити сільські ради із власними повноваженнями, щоб всі питання, які стосуються життєдіяльності, вирішувалися саме на місцях у громадах: це виділення земельних ділянок чи зміна їх цільового призначення, це забезпечення водою, каналізування, вивезення твердих побутових відходів та їх утилізація, це освіта, медицина і соціальний захист тощо. Разом із повноваженнями громади отримують і фінансовий ресурс на свій розвиток».

Дружбівський міський голова Віталій СИТЕНКО стовідсотково упевнений, порятунок такої депресивної території, як Дружбівсько-Чуйківсько-Дорошівська – у створенні об’єднаної громади. Адже на сьогодні із Дружби забираються щорічно податки в сумі 6,5 мільйонів гривень, а це чотири бюджети міста. У той час як після створення об’єднаної територіальної громади місцеві кошти, як і податки сіл Дорошівка та Чуйківка, залишаться у громаді.

«Спільний бюджет наших сіл та міста дасть можливість разом успішно розвивати територію. Щоб у ваших громад не було якихось страхів і недовіри, ми з вами підпишемо договір, де буде зафіксована позиція кожної сторони», – наголосив Віталій Ситенко.

Жителька села Чуйківка пенсіонерка Ніна НЕЖЕЛЬСЬКА розповіла гостям свої міркування щодо реформи.

«Я вболіваю за своє село, у мене за нього болить душа. Тому вважаю, що об’єднання нам дуже необхідне, – говорила вона. – Це єдиний шлях, щоб зберегти село, щоб був у селі медичний пункт з ліками, ходив автобус, не зникла школа. Тому я підтримую реформу».

На громадських зборах чуйківці прийняли рішення розглянути питання щодо добровільного об’єднання територіальної громади на сесії і прийняти остаточне рішення.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •