Поточна діяльність

НА ВЕЛИКОПИСАРІВЩИНІ ФОРМУЄТЬСЯ КИРИКІВСЬКА ОБ’ЄДНАНА ГРОМАДА

Децентралізаційний марафон у Кириківці. Саме це селище наразі об’єднує навколо себе суміжні сільські ради, щоб утворити потужну спроможну територіальну громаду

Селищні та сільські голови Великописарівського району зібралися в Кириківці, щоб ще раз почути від керівництва облдержадміністрації та спеціалістів офісу реформ про особливості цієї реформи.

«Повноцінне, європейського рівня, місцеве самоврядування у нас хоч і гарантоване Конституцією та законодавством України, але досі реально існувало лише на рівні міст обласного значення. На інших рівнях (обласному, районному, сільському) місцеве самоврядування має серйозний дефіцит повноважень, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – Завдяки реформі в громадах будуть повноцінні органи самоврядування з широким спектром повноважень, який дозволить їм через представницькі та виконавчі органи вирішувати всі питання своєї життєдіяльності».

Як наголосила координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК, реформа місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою влади в Україні – одна із найпотужніших. Вона започаткована з обранням Україною євроінтеграційного курсу.

«Сьогодні держава надає органам місцевого самоврядування всі повноваження щодо господарювання на своїй території, виділяє під це значний фінансовий ресурс, – говорила вона. – Але громади повинні нести відповідальність за те, як облаштують життя на цій території. Крім того, ця реформа дає справді реальний шанс навіть малесенькому селу не зникнути з карти України, а навпаки отримати поштовх для розвитку».

За словами Олександра Марченка, наразі важливо, щоб громадськість розуміла зміст цієї реформи, її спрямування і додаткові можливості, які вона дає в перші роки. І від того, наскільки сільські голови, які користуються найбільшим авторитетом на місцях, зрозуміють свою відповідальність за результати реформи та проведуть роз’яснювальну роботу серед населення, залежить її успіх.

Голова Великописарівської райдержадміністрації Григорій СІДЕНКО розповів присутнім, що депутатами Кириківської селищної ради було направлено пропозиції Катанській, Іванівській та Вищевеселівській сільським радам для об’єднання в Кириківську об’єднану територіальну громаду. Також, розглядалося питання приєднання до Кириківської громади Рябинівської, Яблучненської та Добрянської сільських рад.

Голова Кириківської селищної ради Анатолій СТАВИЦЬКИЙ повідомив присутнім, що у селищі є вся необхідна інфраструктура для того, щоб стати центром громади.

Наразі в селах, суміжних із Киріківкою, проходять обговорення, питання створення єдиної громади виносяться на сесії сільських рад.