9 ОТГ СУМЩИНИ ЧЕКАЮТЬ НА РІШЕННЯ ЦВК ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕРШИХ ВИБОРІВ

Всього на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих виборів у 163 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 722 місцеві ради.

Такі дані щотижневого моніторингу Мінрегіону щодо стану формування об’єднаних громад в Україні.

Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській — 19, Полтавській – 14, Чернігівській та Черкаській – по 12, Волинській — 11, Херсонській – 10, Вінницькій та Сумській – по 9, Житомирській — 8, Кіровоградській та Одеській областях – по 7 громад.

До речі, на Сумщині чекають на рішення ЦВК про призначення перших виборів Буринська міська ОТГ Буринського району, Верхньосироватська сільська ОТГ Сумського району, Дубов'язівська селищна ОТГ Конотопського району, Комишанська сільська ОТГ Охтирського району, Коровинська сільська ОТГ Охтирського району, Новослобідська сільська ОТГ Путивльського району, Степанівська селищна ОТГ Сумського району, Тростянецька міська ОТГ Тростянецького району та Чернеччинська сільська ОТГ Охтирського району.

Ще 90 громад — на фінальних стадіях завершення процесу об’єднання:

по 9 ОТГ облдержадміністрації готують звернення до ЦВК,

53 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання,

28 ОТГ чекають на висновок ОДА.

Нагадаємо, 12 липня цього набрав чинності закон який забезпечує фінансування виборів в об'єднаних громадах в 2017 році.

Також повідомлялося, що Уряд перерозподілив деякі видатки державного бюджету і виділив Центральній виборчій комісії майже 13 мільйонів гривень на організацію та проведення виборів у об’єднаних громадах.

Протягом 2015-2017 років створено 413 ОТГ, до складу яких увійшла 1971 колишня місцева рада.

За матеріалами сайту Об’єднання громад: http://auc.org.ua/novyna/163-obyednani-gromady-chekayut-na-rishennya-cvk-pro-pryznachennya-pershyh-vyboriv