НА ЧАСІ – СТВОРЕННЯ ЯМПІЛЬСЬКОЇ ТА СВЕСЬКОЇ ОТГ В ЯМПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

Консультанти Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України провели зустрічі з представниками територіальних громад Ямпільщини. Головною темою обговорень стало створення ОТГ навколо двох найбільших населених пунктів району — селищ міського типу Ямпіль та Свеса.

«У районі створено одну з перших об’єднаних громад на Сумщині з центром у місті Дружба. Зараз актуальним як ніколи стало питання об’єднання навколо інших великих населених пунктів району – Свеси та Ямполя», – зазначила голова Ямпільської райдержадміністрації Ірина ПАНЧЕНКО.

Основними проблемами, які обговорювалися на зустрічах із жителями району, стали функціонування закладів освіти та охорони здоров’я в ОТГ, надання послуг із соціального захисту, державної підтримки новоствореним громадам та місцевий економічний розвиток.

«Об’єднані територіальні громади зараз отримують значну підтримку від держави та іноземних донорів щорічно, – зазначила консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Сумському РВ АМУ Тетяна ЯНОВСЬКА. – У 2016 році Дружбівська громада отримала 3 мільйони гривень допомоги з обласного бюджету, а цього року 1,4 мільйона гривень – субвенції на розбудову інфраструктури з державного бюджету та більше 10 мільйонів гривень з обласного бюджету. Як бачимо, об’єднання – дієвий інструмент для отримання значних коштів на інфраструктурний розвиток і відмовлятися від нього неприпустимо».

Спеціалісти з децентралізації наголосили, що затягувати з процесом об’єднання не варто, адже чим швидше воно відбудеться, тим більше фінансових можливостей громада отримає. У разі зволікання громада може втратити право на фінансову підтримку з державного бюджету, яка передбачена Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад».