Поточна діяльність

ВІД ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ЩОДО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ЗАЛЕЖАТИМЕ, НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНО РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ РУХАТИМЕТЬСЯ ДАЛІ

На цьому під час апаратної наради наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО

Як повідомив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК, на сьогодні в межах Сумської області в об’єднані територіальні громади об’єдналися 128 рад різного рівня. Площа території під ОТГ – 7,6 тисяч км2 (32% від загальної площі області), чисельність населення – 210974 особи (19,1% від загальної чисельності населення області).

«На 21 грудня призначено перші місцеві вибори у Чупахівській селищній об’єднаній територіальній громаді Охтирського району, – зазначив Олександр Сітак. – Також на минулому тижні до облдержадміністрації надійшли проекти рішень «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо відповідності Конституції та законам України по Андріяшівській сільській територіальній громаді Роменського району».

Крім того, за його словами, після внесення змін до Перспективного плану об’єднаних територіальних громад в окремих районах уже почалися процеси приєднання до діючих громад. Так, облдержадміністрацією надано позитивний висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень «Про добровільне приєднання територіальної громади до об’єднаної територіальної громади» Полошківській сільській раді Глухівського району.

«На жаль, у трьох районах області – Шосткинському, Липоводолинському та Лебединському – процеси децентралізації поки що на нульовій позиції, там взагалі не створено жодної громади, – говорив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі. – Я переконаний, що процеси децентралізації мали би остаточно пожвавитися після внесення змін до Перспективного плану ОТГ депутатами обласної ради».

На цьому наголошували у своїх виступах і перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО, і директор Сумського підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування», що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Олександр ХОРУЖЕНКО, і координатор офісу реформ у Сумському регіональному відділенні асоціації міст України Ніна МЕЛЬНИК.

«Від того, чи будуть прийняті на черговій сесії обласної ради рішення щодо внесення змін до Перспективного плану залежатиме, наскільки ефективно реформа децентралізації рухатиметься далі», – підкреслив Олександр МАРЧЕНКО.