Поточна діяльність

ПІСЛЯ ВИБОРІВ – НА НАВЧАННЯ

Консультанти Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України провели семінар-нараду для голів та посадових осіб 9 об'єднаних громад Сумщини, вибори в яких пройшли 29 жовтня цього року

Основними питаннями семінару стали: організація проведення першої сесії сільських, селищних, міських рад (ОТГ), орієнтовні штати, структура, кадрові питання, передача майна, виконання місцевих бюджетів до кінця року та інше.

«Головне завдання керівництва кожної новоствореної ОТГ на даному етапі роботи – формування кваліфікованого і відповідального виконавчого апарату та чітке дотримання законодавства при проведені першої сесії ради, – зазначила координатор Офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК. – Маю надію, що це навчання допоможе нашим громадам оперативно пройти всі юридичні процедури та розпочати повноцінну діяльність в новому форматі».

Також, окремою частиною семінару став розгляд типових помилок новостворених об’єднаних громад на початку своєї діяльності.

«В нашій повсякденній роботі ми вже стикалися з випадками, коли об’єднані громади припускаються помилок як під час нумерації скликань, так і щодо визначення назви органу місцевого самоврядування об’єднаної громади, що створює численні проблеми в їх подальшій діяльності. Тому варто пам’ятати, що після цих виборів номер скликання ради об’єднаної громади не змінюється і залишається тим самим, що і до цього. А назва органу місцевого самоврядування повністю повторює назву місцевої ради, яка стала адміністративним центром новоствореної ОТГ», – резюмувала регіональний консультант з питань формування місцевих бюджетів Тетяна ЯНОВСЬКА.

Цей семінар став першим із серії навчальних семінарів, які організовуються Офісом реформ в рамках юридичного супроводу діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Сумщини.