Поточна діяльність

МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ В ГРОМАДАХ І ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТКЛІМАТУ ПРИМНОЖУВАТИМУТЬ ДОХОДИ МІСЦЕВИХ І ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТІВ

Про це говорили всі учасники ІІ Всеукраїнського форуму об'єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя» – від Президента України Петра ПОРОШЕНКА до голів об’єднаних територіальних громад

Президент України закликав представників об’єднаних територіальних громад створювати умови для розвитку малого та середнього бізнесу в ОТГ та шукати шляхи для залучення інвестицій.

«Як ми в центрі, так і кожен із вас на своєму рівні має шукати шляхи для залучення інвестицій в громади, для створення нових робочих місць на ввірених вам територіях. Тут ваш прямий інтерес: левова частка податку на доходи фізичних осіб йде до місцевих бюджетів. Децентралізація дала вам шанс із слухняних та безправних виконавців і прохачів стати успішними місцевими лідерами, які здатні вирішувати проблеми села, селища, міста», – звернувся Петро Порошенко до учасників форуму.

Голова Тростянецької ОТГ Юрій БОВА розповів на форумі, як їх громада шукає та приваблює інвесторів на свою територію.

«Керівництво кожної об’єднаної територіальної громади має чітко зрозуміти, якого інвестора необхідно залучити в ОТГ, і йти назустріч підприємцям, – говорив Юрій Бова. – Ми готові йти назустріч інвесторам і зменшувати рівень орендної плати за землю до мінімального показника, рівень податку на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури та інші податки, підводити комунікації до земельних ділянок, на яких буде розміщуватися підприємство інвестора. Відкритість влади, співпраця із інвестором – це ключі до успіху громади».

Інші голови об’єднаних громад Сумщини, які були на форумі, розповіли про свої враження від заходу.

«Сьогодні було чітко сказано, що громади, які об’єдналися (а їх в Україні наразі понад 600), матимуть кошти на свій розвиток і надалі, адже в бюджеті 2018 року передбачене значне фінансування на розвиток громад і на використання тих важелів, які сьогодні дає держава. Є запевнення, в першу чергу, Президента України та Прем’єр-міністра України про те, що наша держава йде на зустріч цим громадам. Сьогодні, ми отримали підтримку від центральної влади і надію на завтрашній день», – зазначив голова Степанівської ОТГ Володимир ЛУКАШ.

Про роль форуму для Бочечківської ОТГ Конотопського району говорив заступник голови громади Сергій ДУБОВИК: «Для мене і для моєї громади, я вважаю, цей форум корисний, адже я зміг послухати більш досвідчених колег, які очолюють передові, успішні громади в Україні».

Експерти із децентралізації теж відзначили важливість цього форуму для місцевої влади.

«Керівництво держави нам наглядно продемонструвало – підхід до керування змінився, і якщо раніше все вирішувалось зверху, тепер все залежить від людей на місцях», – підкреслив радник з питань управління місцевими фінансами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій ПЕТРУШЕНКО.