ФІНАНСИСТІВ ОТГ НАВЧАЛИ ОСОБЛИВОСТЯМ ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТІВ НА 2018 РІК

У Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України відбувся тренінг «Формування бюджетів ОТГ на 2018 рік»

Присутні на заході представники фінансових управлінь об’єднаних територіальних громад Сумщини вивчали нормативно-правове забезпечення організації бюджетного процесу на рівні ОТГ, алгоритм та принципи передачі бюджетних повноважень в аспекті децентралізації влади, систему місцевих бюджетів у середовищі бюджетної децентралізації та міжбюджетні відносини, правила формування проектів місцевих бюджетів на 2018 рік, особливості планування видатків на освіту та культуру, тощо.

Спікерами тренінгу виступили радник з питань управління місцевими фінансами Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Олеся ГОЛИНСЬКА та радник з питань управління місцевими фінансами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій ПЕТРУШЕНКО.

Також під час тренінгу говорили про особливості бюджетного планування в ОТГ, які створилися в кінці бюджетного року. Такі ОТГ, на думку Юрія Петрушенка, не можуть скористатися нормативними методичними рекомендаціями, оскільки створилися в кінці звичайного процесу бюджетного планування і ризикують мати фінансові проблеми з наповненням і виконанням бюджету у 2018 році.

Фінансисти громад під час тренінгу проявили неабияку активність. Велику зацікавленість аудиторії викликали питання запровадження програмно-цільового методу, оцінка бюджетних програм та сам бюджетний процес, відповідність фінансових планів рішенням сесій про місцевий бюджет.

За словами Олесі Голинської, як правило в усіх областях стикаються саме з цими питаннями, які непокоять і аудиторію фінансистів ОТГ Сумської області. І наступна «больова точка» – позиції, які державна аудиторська служба буде дивитись в ході аудиту ефективності бюджетних програм. На тренінгу були розглянуті і ці питання, щоб запобігти можливим порушенням та більше не зіштовхуватись з ними в подальших бюджетних процесах.