БІЛОПІЛЬЩИНА: ОБ’ЄДНАННЯ ЗУСИЛЬ ДЛЯ УСПІШНОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Актуальні питання реформи в районі розглянули представники громад та сільських рад під час семінар-наради у Миколаївській ОТГ

Наразі на Білопільщині створено одну ОТГ – Миколаївську, проте район повністю готовий трансформуватися у об’єднані громади вже у поточному році, переконаний перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО.

За його словами, вже є впевненість про створення 5-6 громад на території Сумщини в новому році. Білопільщині також слід активізуватися. Тож він висловив сподівання, що цьогоріч знову повернуться до питання формування Річківської ОТГ, де тепер багато буде залежати від керівників сільських рад та від того, яка буде конфігурація громади.

Немає зайвого часу і для вагань щодо утворення Білопільської ОТГ. Потрібно невідкладно починати процес об’єднання, бо вже багато міст районного значення реформувалися, що дало їм серйозні перспективи, в тому числі і збільшення фінансування.

На думку Олександра Марченка, результати децентралізації в районі вже можна побачити на прикладі Миколаївської ОТГ. Об’єднання сприяло впровадженню ключових реформ освіти, медицини, утворенню центрів безпеки тощо. Прикро, коли такі ж можливості втрачають території, що до цього часу не об’єдналися.

Про досягнення та перспективи Миколаївської об’єднаної громади розповів керівник ОТГ Іван ІГНАТЬЄВ та поділився напрацюваннями з ремонту закладів освіти, лікарняних установ, будівництва дитячих майданчиків тощо. Він провів екскурсію для гостей не лише центром громади, а й запросив учасників наради до сусідніх сіл, що входять до її складу.