НА СУМЩИНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ БУЛО УКЛАДЕНО 10 ДОГОВОРІВ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО

Про це повідомила юрисконсульт Сумського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Марина ЛОБОВА

«Договори міжмуніципального співробітництва – це той інструмент, який дозволяє територіальним громадам об’єднувати свої зусилля, аби вирішувати проблеми чи спільно реалізувати якийсь проект. Це може бути співробітництво абсолютно у різних сферах. Починаючи від ремонту дороги до утворення спільного комунального підприємства», – зазначила вона.

Найбільше договорів уклала Краснопільська ОТГ. Перший договір був із Недригайлівською ОТГ щодо розробки проектно-кошторисної документації для будівництва Центру безпеки. Ще 6 угод уклала Краснопільська ОТГ та сільські ради щодо надання адміністративних послуг населенню через ЦНАП, який скоро відкриють у громаді. Також були угоди між Черниччанською ОТГ і Комишанською громадою для придбання спецтехніки для комунального підприємства. І остання угода по Ямпільському району. Там три громади підписали договір про створення комунального підприємства.

До речі, на Сумщині діє обласна програма підтримки співробітництва ОТГ на 2018-2019 роки, розроблена облдержадміністрацією, обласною радою та Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У рамках вищезазначеної обласної програми на 22 лютого 2018 року призначено проведення конкурсу щодо відбору розвиткових проектів співробітництва ОТГ, які будуть співфінансуватися з обласного бюджету.