ДИРЕКТОРІВ ОПОРНИХ ЗАКЛАДІВ НАВЧАЛИ «АЗАМ» ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ОТГ

За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» експертами Сумського центру розвитку місцевого самоврядування спільно з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти був організований семінар-практикум для органів управління освітою об’єднаних територіальних громад

Інститут післядипломної освіти є партнером Сумського ЦРМС у супроводі ОТГ Сумщини в сфері реформування освіти та створення нового освітнього середовища, втілення реформи освіти, реорганізації та оптимізації, пошуку додаткових коштів для розвитку.

Під час заходу обговорювали виконання правил техніки безпеки при перевезенні учнів, проектний менеджмент в сфері залучення додаткових коштів для фінансування саме освітніх проектів, нові нормативно-правові акти. Були розглянуті приклади «великих» і «малих» проектів у конкретних громадах.

Радник з питань регіонального розвитку Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Григорій СТАРИКОВ роз’яснив присутнім, що освітня субвенція, як інші інструменти державної підтримки, невічні і врешті-решт вичерпуються. Тому рано чи пізно громадам, окрім підтримки від ДФРР, для реалізації своїх проектів доведеться шукати приватні фонди, залучати додаткові гроші через гранти та інвестиції.

На думку Григорія Старикова, директори опорних закладів та начальники відділів освіти ОТГ наразі виконують непритаманну для них функцію завгоспів, адже займаються організацією ремонтів дахів, утеплення закладів, тощо. Все це забирає в них багато часу, який можливо було б спрямувати на пошук інвестиційних пропозицій, стажування, підвищення власної кваліфікації, своїх підлеглих.

Сфера освіти присутня в бюджетах кожної з громад і займає там найбільший показник, вона присутня, і як один з головних елементів в усіх Стратегіях розвитку громад. Адже найбільший потенціал громади – виховання і розвиток людського капіталу, який впроваджується через культуру і освіту, прокоментував експерт.

Сумський ЦРМС спільно з інститутом післядипломної освіти планує розробити програму навчання і поїздок в інші ОТГ, які мають цікавий досвід у сфері впровадження реформи освіти. Програма розрахована на директорів опорних закладів і начальників відділів освіти ОТГ. Як перший крок – найближчим часом буде організована поїздка у Вінницьку та Хмельницьку області, що є найбільш активними щодо реорганізації освіти. Також у планах проводити семінари не тільки на базі інституту, а й у громадах Сумщини.