НА СУМЩИНІ ПРОВОДЯТЬ ФІНАНСОВИЙ «ЛІКБЕЗ» ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Перший «кущовий» семінар для фінансистів об’єднаних громад Сумщини «Власні доходи місцевих бюджетів та резерви їх збільшення» відбувся на Глухівщині

Учасники семінару спільно з експертом Центру з питань управління місцевими фінансами Юрієм ПЕТРУШЕНКОМ розглядали низку важливих питань, зокрема характеристику та визначення резервів надходжень основних податків ОТГ як ПДФО, акцизний та єдиний податки, земельний податок та податок на нерухомість.

Фінансистів ознайомили також з механізмами збільшення надходжень від сплати ПДФО, такими як створення нових робочих місць, боротьба з тіньовою економікою, збільшення середньої заробітної плати, запровадження посади інспектора з праці, який слідкує за сплатою податків на території громади.

На думку Юрія Петрушенка, більшість громад вже мотивовані боротися з тіньовою економікою, бо в них з’явилось розуміння – податки вже не йдуть до столиці, а залишаються на місцях. І від цих податків залежить якість інфраструктури та умов проживання людей на конкретних територіях, навіть у вирішені банальної ситуації – чи буде прибиратись сніг.

Говорили і про додаткові фінансові інструменти для наповнення місцевих бюджетів. Мова йшла про ДФРР, міжнародно-технічну допомогу, субвенцію на розвиток інфраструктури, конкурс на секторальну підтримку.

Експерт з питань регіонального розвитку Григорій СТАРИКОВ ознайомив присутніх зі специфікою проектних заявок, змінами які очікуються в цьому напрямку, минулорічними проектами. Деякі з присутніх на заході представників громад, зокрема Березівської ОТГ, вже подавали свої заявки на секторальну підтримку і цьогоріч планують також взяти участь в конкурсі.

Слід зазначити, що присутнім на семінарі не вистачало знань саме у сфері проектних ідей, що не просто могли б бути подані для «галочки», а якісних, які б могли дійсно бути підтримані та профінансовані.

За словами голови Есманьської селищної ради Віктора ДАВИДЕНКА, семінар дав можливість зрозуміти, що процеси децентралізації в державі незворотні: «Подібні заходи є корисними в плані підготовки до об’єднання. Ми поспілкувались з колегами, перейняли їх досвід, почули аргументи, відчули, що не потрібно боятися змін. На превеликий жаль, більшість сільських рад, що поряд з нами, не підтримують об’єднання, але я впевнений – переконання буде, і ми створимо Есманську ОТГ».

Участь у семінарі взяли заступники голів ОТГ з фінансових та економічних питань, представники фінансових підрозділів Новослобідської, Шалигінської, Березівської, Зноб-Новгородської ОТГ. Також на семінарі були присутні і представники громад, котрі знаходяться в «зоні роздумів» щодо об’єднання: Есманської та Глухівської.