БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

 

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. 

БЕЗДРИЦЬКА ОТГ ПЕРШОЮ НА СУМЩИНІ ОТРИМАЛА У ВЛАСНІСТЬ ДЕРЖАВНІ ЗЕМЛІ

Головне управління Держгеокадастру у Сумській області передало понад 350 гектарів сільськогосподарських земель у комунальну власність Бездрицької об’єднаної територіальної громади

Начальник управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія УСИК зачитала наказ про передачу земельної ділянки державної власності у комунальну власність Бездрицькій сільській раді.

 «Ми сьогодні зробили ще один важливий крок на шляху до децентралізації щодо передачі повноважень на місця. Це мрія громад і усіх  жителів, яка вже почала здійснюватися», – підкреслив голова Бездрицької ОТГ Олександр МАРКІН.

Наталія Усик та Олександр Маркін урочисто підписали усі необхідні документи, які підтверджують факт передачі землі, і після цього громада стала повноправним володарем своїх ланів.

«Бездрицька ОТГ – це наша перша ластівка. І ті землі, якими раніше розпоряджався Держгеокадастр, тепер будуть у володінні громади. По усій Україні передадуть близько 7,5 мільйонів гектар об’єднаним громадам – це позитивні наслідки реформи децентралізації», – прокоментував голова обласної ради Володимир ТОКАР та додав, що наступною громадою, яка отримає у комунальну власність близько 800 га землі, буде Хотінська ОТГ.

Нагадаємо, процес передачі землі, що знаходилась поза межами населених пунктів, у власність об’єднаних територіальних громад стартував 1 лютого цього року. Рішення Уряду було продиктовано й необхідністю збільшення надходжень до місцевих бюджетів, адже у цілому планується, що у розпорядження ОТГ може перейти до 7,5 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами. Орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за оренду землі, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40%.

Передача земель за межами населених пунктів у власність ОТГ дасть громадам можливість самостійно встановлювати орендну плату, визначати відсоток орендної плати. А отримані кошти громада зможе інвестувати в дороги, дитсадки, лікарні та інші об'єкти інфраструктури. Раніше повноваження місцевих рад щодо розпорядження землею були обмежені територією населених пунктів відповідно до Земельного кодексу, прийнятого в 2002 році. У 2012 році повноваження щодо розпорядження сільгоспземлями держвласності отримало Державне агентство земельних ресурсів (нині Держгеокадастр).

За планом Уряду, процес передачі земель державної власності у комунальну власність ОТГ має бути завершений до кінця цього року.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •