Поточна діяльність

БЕЗДРИЦЬКА ОТГ ПЕРШОЮ НА СУМЩИНІ ОТРИМАЛА У ВЛАСНІСТЬ ДЕРЖАВНІ ЗЕМЛІ

Головне управління Держгеокадастру у Сумській області передало понад 350 гектарів сільськогосподарських земель у комунальну власність Бездрицької об’єднаної територіальної громади

Начальник управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія УСИК зачитала наказ про передачу земельної ділянки державної власності у комунальну власність Бездрицькій сільській раді.

 «Ми сьогодні зробили ще один важливий крок на шляху до децентралізації щодо передачі повноважень на місця. Це мрія громад і усіх  жителів, яка вже почала здійснюватися», – підкреслив голова Бездрицької ОТГ Олександр МАРКІН.

Наталія Усик та Олександр Маркін урочисто підписали усі необхідні документи, які підтверджують факт передачі землі, і після цього громада стала повноправним володарем своїх ланів.

«Бездрицька ОТГ – це наша перша ластівка. І ті землі, якими раніше розпоряджався Держгеокадастр, тепер будуть у володінні громади. По усій Україні передадуть близько 7,5 мільйонів гектар об’єднаним громадам – це позитивні наслідки реформи децентралізації», – прокоментував голова обласної ради Володимир ТОКАР та додав, що наступною громадою, яка отримає у комунальну власність близько 800 га землі, буде Хотінська ОТГ.

Нагадаємо, процес передачі землі, що знаходилась поза межами населених пунктів, у власність об’єднаних територіальних громад стартував 1 лютого цього року. Рішення Уряду було продиктовано й необхідністю збільшення надходжень до місцевих бюджетів, адже у цілому планується, що у розпорядження ОТГ може перейти до 7,5 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами. Орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за оренду землі, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40%.

Передача земель за межами населених пунктів у власність ОТГ дасть громадам можливість самостійно встановлювати орендну плату, визначати відсоток орендної плати. А отримані кошти громада зможе інвестувати в дороги, дитсадки, лікарні та інші об'єкти інфраструктури. Раніше повноваження місцевих рад щодо розпорядження землею були обмежені територією населених пунктів відповідно до Земельного кодексу, прийнятого в 2002 році. У 2012 році повноваження щодо розпорядження сільгоспземлями держвласності отримало Державне агентство земельних ресурсів (нині Держгеокадастр).

За планом Уряду, процес передачі земель державної власності у комунальну власність ОТГ має бути завершений до кінця цього року.