БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

 

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. 

ДО КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ОТГ ЗАВІТАЛИ КОЛЕГИ З ПОЛЬЩІ

У рамках проекту «Нові об’єднані громади – як успішно управляти місцевим розвитком» за підтримки Фундації Менеджерських Ініціатив з триденним візитом на Краснопільщині перебуває делегація з Польщі

У програмі візиту голови Правління Фундації, радника мера Любліна з питань міжнародної співпраці та суспільної партиципації Павела ПРОКОПА, війта гміни Конопніца Люблінського воєводства Мірослава ЖИДЕКА та консультанта Фундації, перекладача Богдана ЮРЧУКА – проведення тренінгів щодо підвищення ефективності управління ключовими сферами, зокрема, формуванням і реалізацією бюджету, освітою та культурою, житлово-комунальним господарством, енергетичною ефективністю тощо.

У перший день гостями громади було проведено тренінг щодо моделі функціонування системи освіти, охорони здоров’я, надання комунальних послуг, формування бюджету, вимог щодо прозорості його формування, інформування жителів про доходи і витрати, роботи з ініціативами від мешканців, реалізації бюджету.

Голова Краснопільської громади Юрій ЯРЕМЧУК привітав польських колег на Краснопільщині та розповів про зміни у зв’язку з об’єднанням територіальних громад, а також про досягнення і подальші плани розвитку Краснопільської ОТГ.

«Ми раді налагоджувати співпрацю з Краснопільською громадою в найрізноманітніших сферах, – зазначає Павел Прокоп. – Наша Фундація працює 12 років і за цей час ми реалізували сотні проектів, а останні кілька років активно ділимося досвідом з Україною у сфері децентралізації і місцевого самоврядування.  Будемо раді відповісти на питання, поділитися досвідом. А питань було багато: як  буде працювати галузь освіти, як краще організувати роботу сфери охорони здоров’я, що допомогло полякам достатньо швидко зорганізуватися і отримати прекрасні результати від децентралізації, яку роль у її впровадженні відіграє громадськість, – ці та багато інших».

Цікавим і дещо незвичним було почути досвід  організації медичного забезпечення у польських колег. Адже медицина там не утримується з місцевого бюджету, а люди оплачують послуги за рахунок обов’язкового медичного страхування. Не менш цікавою є модель розвитку закладів освіти, в тому числі приватних, яких доволі багато на території гміни.

«28 років тому Польща була майже в такій ситуації, як і Україна зараз. Закон про місцеве самоврядування у Польщі був розроблений за три місяці, а за дев’ять – прийнятий і повністю впроваджений, і без усіляких «добровільностей», – розповідає Мирослав Жидек. – І сьогодні ми можемо робити підсумок – що нам вдалося, а що – ні. Своїми знаннями та досвідом хочемо поділитися з українцями. Ви можете скористатись ними, а можете – ні. Але дізнатися, думаю, не зашкодить».

По завершенні занять Юрій Яремчук провів оглядову екскурсію селищем, делегати відвідали Краснопільську школу, спортивну залу ДЮСШ та стадіон «Колос».

«Саме такий формат співпраці  – реальний шанс перейняти досвід, отримати конкретні напрацювання, обговорити актуальні проблеми та розглянути можливі шляхи їх вирішення. Та головне ми хочемо показати, що процес децентралізації в Україні діє і позитивно вирішує усі соціально побутові питання жителів нашої громади, – резюмував Юрій Яремчук.

За матеріалами сайту Краснопільської ОТГ: http://krasnopilska-gromada.gov.ua/news/1533049054/

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •