Поточна діяльність

ДО КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ОТГ ЗАВІТАЛИ КОЛЕГИ З ПОЛЬЩІ

У рамках проекту «Нові об’єднані громади – як успішно управляти місцевим розвитком» за підтримки Фундації Менеджерських Ініціатив з триденним візитом на Краснопільщині перебуває делегація з Польщі

У програмі візиту голови Правління Фундації, радника мера Любліна з питань міжнародної співпраці та суспільної партиципації Павела ПРОКОПА, війта гміни Конопніца Люблінського воєводства Мірослава ЖИДЕКА та консультанта Фундації, перекладача Богдана ЮРЧУКА – проведення тренінгів щодо підвищення ефективності управління ключовими сферами, зокрема, формуванням і реалізацією бюджету, освітою та культурою, житлово-комунальним господарством, енергетичною ефективністю тощо.

У перший день гостями громади було проведено тренінг щодо моделі функціонування системи освіти, охорони здоров’я, надання комунальних послуг, формування бюджету, вимог щодо прозорості його формування, інформування жителів про доходи і витрати, роботи з ініціативами від мешканців, реалізації бюджету.

Голова Краснопільської громади Юрій ЯРЕМЧУК привітав польських колег на Краснопільщині та розповів про зміни у зв’язку з об’єднанням територіальних громад, а також про досягнення і подальші плани розвитку Краснопільської ОТГ.

«Ми раді налагоджувати співпрацю з Краснопільською громадою в найрізноманітніших сферах, – зазначає Павел Прокоп. – Наша Фундація працює 12 років і за цей час ми реалізували сотні проектів, а останні кілька років активно ділимося досвідом з Україною у сфері децентралізації і місцевого самоврядування.  Будемо раді відповісти на питання, поділитися досвідом. А питань було багато: як  буде працювати галузь освіти, як краще організувати роботу сфери охорони здоров’я, що допомогло полякам достатньо швидко зорганізуватися і отримати прекрасні результати від децентралізації, яку роль у її впровадженні відіграє громадськість, – ці та багато інших».

Цікавим і дещо незвичним було почути досвід  організації медичного забезпечення у польських колег. Адже медицина там не утримується з місцевого бюджету, а люди оплачують послуги за рахунок обов’язкового медичного страхування. Не менш цікавою є модель розвитку закладів освіти, в тому числі приватних, яких доволі багато на території гміни.

«28 років тому Польща була майже в такій ситуації, як і Україна зараз. Закон про місцеве самоврядування у Польщі був розроблений за три місяці, а за дев’ять – прийнятий і повністю впроваджений, і без усіляких «добровільностей», – розповідає Мирослав Жидек. – І сьогодні ми можемо робити підсумок – що нам вдалося, а що – ні. Своїми знаннями та досвідом хочемо поділитися з українцями. Ви можете скористатись ними, а можете – ні. Але дізнатися, думаю, не зашкодить».

По завершенні занять Юрій Яремчук провів оглядову екскурсію селищем, делегати відвідали Краснопільську школу, спортивну залу ДЮСШ та стадіон «Колос».

«Саме такий формат співпраці  – реальний шанс перейняти досвід, отримати конкретні напрацювання, обговорити актуальні проблеми та розглянути можливі шляхи їх вирішення. Та головне ми хочемо показати, що процес децентралізації в Україні діє і позитивно вирішує усі соціально побутові питання жителів нашої громади, – резюмував Юрій Яремчук.

За матеріалами сайту Краснопільської ОТГ: http://krasnopilska-gromada.gov.ua/news/1533049054/