ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ СТВОРЕННЯ СПРОМОЖНИХ ГРОМАД

Про хід реформи місцевого самоврядування в області у ході апаратної наради поінформувала директор регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК


«Процес підготовки перспективного плану формування спроможних громад Сумської області увійшов у фазу фінальних консультацій з окремими громадами. На даний момент з районів надійшли пропозиції щодо створення  орієнтовно 47 об’єднаних громад», – наголосила директор регіонального офісу реформ Ніна Мельник.

За її словами, громади Краснопільщини, Липової Долини, Кролевеччини, Путивльщини запропонували створити по одній спроможній громаді.

«Середино-Будський, Велико-Писарівський, Буринський, Білопільський, Шосткинський, Тростянецький райони планують створити по 2 об’єднані громади. На Ямпільщині, Лебединщині та Охтирщині пропонується утворити по 3 територіальні громади. На Глухівщині, Недригайлівщині, Роменщині та Конотопщині – по 4, на території Сумського району та міста Суми – 5», – розповіла директор регіонального офісу реформ.

Тривають окремі консультації щодо вирішення особливостей об’єднання громад міста Шостка, Глухівщини та Недригайлівщини.

Ніна Мельник зазначила, що найбільш оперативно перспективний план добровільного об’єднання громад районного рівня було підготовлено на Білопільщині.

Процес об’єднання передбачає декілька етапів: підготовка перспективного плану формування спроможних громад області, його схвалення сесією обласної ради та затвердження Кабінетом Міністрів. За цим слідує саме об’єднання громад та проведення місцевих виборів, нагадала директор регіонального офісу реформ.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •