БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

 

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. 

ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД – КРОК ДО ЗМІЦНЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Таку думку в інтерв’ю порталу decentralization.gov.ua висловив Айварас ДРАУДИНЬШ, директор Департаменту самоуправлінь Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки

Нещодавно пан Драудиньш повернувся з України, де на чолі групи латвійських експертів вивчав ситуацію в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області. Латвійська Республіка надаватиме цим громадам методичну допомогу у створенні якісних перспективних планів розвитку, залучення інвестицій тощо.

«За декілька місяців в Україні створено 159 об'єднаних громад, де проведені перші місцеві вибори. Це чудовий початок для поліпшення адміністративно-територіального устрою країни. У Латвії процес добровільного об'єднання відбувався набагато повільніше», – говорить латвійський експерт.

За його словами, об’єднанні громади отримають нові можливості для розвитку територій.

«Невід'ємною частиною місцевого розвитку є планування розвитку території та залучення інвестицій. Ці питання повинні бути вирішені в об'єднаних громадах і тут допомога може бути надана латвійськими експертами», – зазначив Айварас Драудиньш.

Експерт підкреслив, що кожне село чи ж місто отримуватиме більше, якщо буде у складі великого самоуправління.

«Звичайно, місцеві політики в кожному невеликому селі можуть отримати свої незначні фінансові ресурси і направити їх на розвиток територій. Проте в даному випадку ці ресурси не будуть використовуватися з максимальною віддачею. Кожне село і місто отримає більше саме у складі великого самоуправління, ніж працюючи порізно, без об'єднання фінансового та інтелектуального потенціалу. До того ж, у перспективі невеликі сільські громади матимуть мало шансів конкурувати з сильними і досвідченими об’єднаннями», – наголосив Айварас Драудиньш.

 

Ознайомитися з повною версією інтерв’ю можна ТУТ

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •