Поточна діяльність

ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД – КРОК ДО ЗМІЦНЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Таку думку в інтерв’ю порталу decentralization.gov.ua висловив Айварас ДРАУДИНЬШ, директор Департаменту самоуправлінь Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки

Нещодавно пан Драудиньш повернувся з України, де на чолі групи латвійських експертів вивчав ситуацію в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області. Латвійська Республіка надаватиме цим громадам методичну допомогу у створенні якісних перспективних планів розвитку, залучення інвестицій тощо.

«За декілька місяців в Україні створено 159 об'єднаних громад, де проведені перші місцеві вибори. Це чудовий початок для поліпшення адміністративно-територіального устрою країни. У Латвії процес добровільного об'єднання відбувався набагато повільніше», – говорить латвійський експерт.

За його словами, об’єднанні громади отримають нові можливості для розвитку територій.

«Невід'ємною частиною місцевого розвитку є планування розвитку території та залучення інвестицій. Ці питання повинні бути вирішені в об'єднаних громадах і тут допомога може бути надана латвійськими експертами», – зазначив Айварас Драудиньш.

Експерт підкреслив, що кожне село чи ж місто отримуватиме більше, якщо буде у складі великого самоуправління.

«Звичайно, місцеві політики в кожному невеликому селі можуть отримати свої незначні фінансові ресурси і направити їх на розвиток територій. Проте в даному випадку ці ресурси не будуть використовуватися з максимальною віддачею. Кожне село і місто отримає більше саме у складі великого самоуправління, ніж працюючи порізно, без об'єднання фінансового та інтелектуального потенціалу. До того ж, у перспективі невеликі сільські громади матимуть мало шансів конкурувати з сильними і досвідченими об’єднаннями», – наголосив Айварас Драудиньш.

 

Ознайомитися з повною версією інтерв’ю можна ТУТ