НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛИ ПІСЛЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ МОСТОВИЙ ПЕРЕХІД ЧЕРЕЗ РІЧКУ ВОРСКЛА У СЕЛІ КЛИМЕНТОВЕ ОХТИРСЬКОГО РАЙОНУ

Голова Укравтодору Олександр КУБРАКОВ, голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО та народні депутати України від Сумщини урочисто відкрили відремонтований міст у селі Климентове у рамках реалізації програми «Велике будівництво»

Відкриваючи міст, Олександр КУБРАКОВ зазначив: «Сумщина успішно реалізує програму Президента України «Велике будівництво». За рівнем освоєння коштів область входить у п’ятірку кращих регіонів. Яскравий приклад цього – цей міст на Охтирщині».

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ – ВЖЕ! ВИБІР УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Фундація TERRA HUMANA в партнерстві з українськими громадськими організаціями Товариством Лева та ЦРГ «Перспектива» розпочала реалізацію нового проекту в Україні «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові рішення в Україні».

На тлі драматичних подій, які відбуваються в Україні третій рік поспіль, українське суспільство зазнало колосальних змін. Попри всю трагічність останніх років, страшних втрат і розчарувань, ми загартувались, наша національна свідомість зросла. Ми почали відповідальніше ставитися до подій, які відбуваються в нашій країні, чинити свідомий вибір, почали думати як частина народу і діяти на користь спільних національних інтересів.

Мабуть кожен українець сьогодні усвідомлює необхідність проведення в Україні низки реформ. Але, нажаль, через неймовірний тиск та неприховану агресію з боку окупанта, саботаж окремих політичних сил в середині країни, страшну війну, яку веде наш народ, реформування держави знаним чином гальмується. І в даному випадку без сторонньої допомоги нам не обійтися.

Від початку Революції Гідності і до сьогоднішнього дня весь цивілізований світ надавав Україні неймовірну підтримку і допомогу, в тому числі Республіка Польща, яка є не лише надійним партнером української держави, але й вірним Другом українського народу.

Ми завжди захоплювались стрімким економічним розвитком Польщі, з великою вдячністю переймали досвід наших сусідів щодо проведення реформ і розбудови інфраструктури держави.

От і зараз, польське суспільство підтримує прагнення українського народу в проведенні, зокрема, адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади. Так, в липні 2015 року Фундація TERRA HUMANA  в партнерстві з українськими громадськими організаціями Товариством Лева та ЦРГ «Перспектива» розпочали реалізацію нового проекту в Україні «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові рішення в Україні». Даний проект співфінансовано за рахунок коштів програми Підтримка Демократії в рамках польської співпраці задля розвитку Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща в 2015 р. за посередництвом Фонду Міжнародної Солідарності.

Метою проекту є підвищення кваліфікації державних службовців органів місцевої влади та місцевого самоврядування та членів громадських організацій в 10-ти областях – Сумській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Луганській та Донецькій з метою впровадження процесів децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування на рівні громад, а також підготовка до реформи на всіх адміністративних рівнях.

В рамках проекту було проведено низку семінарів, в яких  прийняли участь близько  500 учасників. Дані заходи провели польські та українські тренери та експерти. Учасники мали змогу ознайомитися з польською та українською моделями децентралізації, отримали консультації польських експертів, побачили перспективи та можливості  ефективного управління.

Наступним кроком в реалізації даної ініціативи є проведення відкритої Міжнародної конференції під назвою: «Децентралізація ВЖЕ», яка запланована на 24 листопада 2015 року в м. Києві.

Конференція надасть можливість учасникам поділитися досвідом відносно децентралізації в окремих областях на рівні громад і на вищих рівнях, обговорити проблеми, пов’язані з діяльністю в сфері об’єднання громад в районах, підвести підсумки реалізованого проекту, а також визначити напрямки його продовження, виходячи з реальних потреб нових органів місцевого самоврядування України.

Більше інформації, а також умови участі у конференції можна знайти за електронними адресами:

www.DecentralizationNow.eu

www.facebook.com/DecentralizationNow.eu

На запропонованих ресурсах публікується інформація про поточні події та хід проекту, навчальні та інформаційні матеріали, інтернет-посилання на адреси польських громад та повітів, які співпрацюють в рамках реалізації даного проекту, фотоматеріали.

Запропонована у проекті діяльність зустріла значне зацікавлення громадського суспільства, оскільки польський досвід місцевого самоврядування отримав в Україні значне визнання, а польська модель децентралізації була однією з найвагоміших при опрацюванні форми децентралізації в Україні. Організатори проекту запрошують до участі в цій стратегічно важливій для України ініціативі фахівців, експертів, членів урядових та неурядових організацій, адже зміни починаються з кожного з нас.

Сумський регіональний офіс реформ

НОВИНИ облдержадміністрації

Відеоматеріали

  •        
  •  
  •      
  •    
  •  
  •    
  •    
  •