ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ – НА КОРИСТЬ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Президент України підписав закон, що спрощує проходження об’єднаними громадами перехідного періоду

Президент України Петро ПОРОШЕНКО підписав Закон України № 835-VIII «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Відповідний законопроект 2983 був проголосований в другому читанні депутатами Верховної Ради України 26 листопада.

Закон передає органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам, банкам повноваження з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Також, закон вводить нові норми що усувають недоліки правового регулювання процесу добровільного об’єднання територіальних громад у частині:

  • встановлення спрощеної системи реорганізації та державної реєстрації припинення органів місцевого самоврядування як юридичних осіб;
  • врегулювання питання правонаступництва об’єднаних територіальних громад, їх рад та виконавчих комітетів (рішення, договори, виконання окремих бюджетів до прийняття об’єднаного тощо).

Дані зміни до існуючого законодавства нашої країни значно спростять питання реєстрації об’єднаних територіальних громад, початку їх діяльності, правонаступництва та збільшить наповнення місцевих бюджетів на 1 млрд. грн. за рахунок надходжень від реєстраційних послуг.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •