ЗВОЛІКАННЯ З ОБ’ЄДНАННЯМ – ВТРАЧЕНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАД

До проведення реформ децентралізації необхідно залучати депутатський корпус та місцевих активістів

«Наразі активно проводимо обговорення, пояснюємо людям. Настрої різні, але в населення, особливо молодшого віку, є розуміння подальшого розвитку у форматі громад. На жаль, незацікавленість окремих осіб у об’єднанні переводиться у політичну площину, що значно ускладнює ситуацію», – окреслив ситуацію під час проведення апаратної наради в облдержадміністрації голова Охтирської райдержадміністрації Віталій СУПРУН.

У ПОЛІ ЗОРУ ВЛАДИ – СОЦІАЛЬНО ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО провів прийом громадян з особистих питань

За допомогою до очільника області прийшли батьки, котрі доглядають за психічно хворими дітьми. Вони порушили питання покращення умов лікування та реабілітації цієї категорії громадян.

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: «ЧЕКАЮ ВІД РОБОТИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ КОНКРЕТНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ»

На цьому керівник апарату облдержадміністрації наголосив під час чергового засідання робочої групи з вивчення питання щодо законності надрокористування у селі Піски Буринського району

«Державною екологічною інспекцією у Сумській області у межах повноважень за участю  депутата Буринської районної ради Тетяни ЧЕРКАСОВОЇ було проведено обстеження земельних ділянок на околиці с. Піски Буринського району, на яких здійснювався несанкціонований видобуток піску, – доповіла Дмитру Живицькому заступник директора Департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Валентина ПЕЛИХ».

ЗА ДОСВІДОМ ДО БЕРЕЗІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Делегація сільських голів з Білопільщини, які планують об’єднатися в територіальну громаду, на чолі з першим заступником голови Білопільської районної державної адміністрації Оленою НІКІТЕНКО відвідала Березівську об’єднану територіальну громаду Глухівського району

Під час обговорення децентралізаційної реформи в селищі Миколаївка Білопільського району окремі сільські голови вирішили відвідати Березівську громаду. Тож нещодавно ця поїздка здійснилася. Її метою стало вивчення як самого процесу об’єднання, так і ознайомлення з діяльністю керівництва на місцях вже після об’єднання.

«КОМПЛЕКСНИЙ РОЗВИТОК СЕЛА ЗАВ’ЯЗАНИЙ НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА УТВОРЕННІ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД», – МИКОЛА КЛОЧКО

Учасники «круглого столу» на тему «Розвиток сільських територій: виклики сьогодення» шукали шляхи, як забезпечити комплексний розвиток аграрної сфери

Представники Мінагрополітики, органів державної влади, місцевого самоврядування, асоціацій сільських і селищних рад долучилися до обговорення актуальних питань державної регіональної політики та ролі громад у цьому процесі.

НА СУМЩИНІ РОЗРОБЛЕНО ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ АПК-2020

Проект документу презентовано на засіданні «круглого столу» на тему «Розвиток сільських територій: виклики сьогодення»

«Програма розвитку АПК-2020 – один із ключових інструментів для розвитку сільських територій у форматі територіальних громад. Це продукт спільної роботи професійних менеджерів, науковців та аграріїв. Він повністю корелюється з викликами сьогодення і включає підтримку різних напрямків господарської діяльності, підвищення якості життя на селі, залучення інвестицій, підтримки зайнятості населення через реалізацію приватних ініціатив та комунальних переробних підприємств тощо», – зазначив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИЙ МАРАФОН У ПУТИВЛІ

У місті партизанської слави обговорювали можливість створення єдиної громади для всього району

На зустріч із керівництвом облдержадміністрації та представниками офісу реформ до Путивльської райдержадміністрації завітали депутати районної ради, місцеві сільські голови та агровиробники.

СНАУ ЗАПРОВАДЖУЄ НОВИЙ МАГІСТЕРСЬКИЙ КУРС «РЕГІОНАЛЬНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ»

Півторарічна навчальна програма в університеті є сучасним інструментом підтримки територій на шляху до самостійного розвитку

Як підкреслив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, для подальшого здійснення регіональної політики та ефективного управління об’єднаними територіальними громадами сьогодні потрібні кваліфіковані кадри. Тому курс СНАУ розрахований на майбутніх реформаторів, які підхоплять ініціативу та займатимуться подальшим втіленням децентралізаційних процесів на Сумщині.

У ЛИПНІ ПІДПРИЄМСТВА СУМЩИНИ ЗМЕНШИЛИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ НА 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Про це під час засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати зазначила заступник голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«Зменшення відбулося за рахунок погашення заборгованості на ПАТ «СМНВО» (на 22,6 мільйона гривень), ТОВ «Фрунзе-Сервіс» (на 536 тисяч гривень), ТОВ «Професійний футбольний клуб «Суми» (на 212,8 тисячі гривень). ТОВ «Армапром» (на 280 тисяч гривень), – повідомила Ірина Купрейчик.

НА ГЛУХІВЩИНІ СТВОРЮЄТЬСЯ ШАЛИГИНСЬКА ГРОМАДА

Про це першому заступнику голови облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ та співробітникам офісу реформ розповіли жителі селища Шалигине та голови сусідніх сіл

«На сьогодні в Україні сформовано понад 170 громад, це більше 10% від усіх запланованих. І цей процес іде швидкими темпами, – зазначив Олександр Марченко. – Утворені громади отримують грошову підтримку від держави. Є такі області, що вже отримали на розвиток громад по кілька сотень мільйонів гривень. Тож фінансовий ефект також очевидний. Наразі сільські голови з різних районів їздять у нашу Березівську об’єднану громаду та до сусідніх областей, де вивчають їхній досвід».

НЕ ПОТРІБНО ПОЛІТИЗУВАТИ ПРОЦЕС ОПТИМІЗАЦІЇ ЛІЖКОВОГО ФОНДУ У ЛІКАРНЯХ

На цьому очільник Сумщини Микола КЛОЧКО наголосив під час обговорення на засіданні колегії облдержадміністрації стану та перспектив медичного обслуговування населення

За його словами, деякі активісти намагаються заполітизувати цей процес і використовують ситуацію у своїх цілях.

«Якби не популістські гасла, ми б давно провели процес оптимізації, як того вимагає законодавство. Але я переконаний, що політичні амбіції не зашкодять якості медичних послуг в області», – зазначив Микола Клочко.

Подкатегории