НА СУМЩИНІ 30 ЗАХИСНИКІВ ВІТЧИЗНИ ОТРИМАЛИ НОВІ КВАРТИРИ

 

Ключі від квартир у новобудові вручив військовослужбовцям голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

«Сьогодні непересічна подія. Адже напередодні 9 травня, коли ми згадуємо всіх, хто самовіддано захищав Вітчизну, 18 учасників АТО, 2 учасники бойових дій та 10 військовослужбовців Сумського гарнізону отримали ключі від квартир, – зазначив очільник області. – Я від усієї душі бажаю їм сімейного затишку, щоб вони у власному житлі згадували слова Кобзаря: «У своїй хаті своя сила, своя правда й воля».

СУМЩИНА ВШАНОВУЄ ВЕТЕРАНІВ

Протягом 4 – 9 травня в області відбудеться чимало урочистих і культурно-мистецьких заходів з нагоди Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Зокрема, 5 травня у Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії  ім. М.Щепкіна сумчани та гості міста зможуть відвідати обласне культурно-мистецьке свято «Дякуємо за перемогу».

ЧЕРВОНИЙ МАК ЯК СИМВОЛ ПАМ’ЯТІ

Символом 8 та 9 травня в Україні є квітка червоного «маку пам’яті»

У березні минулого року Указом Президента України запроваджено День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня. Відтоді символом цього дня, як і 9 травня (свято перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) стала квітка червоного «маку пам’яті» з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».

МИКОЛА КЛОЧКО: «НЕХАЙ НЕПОХИТНОЮ БУДЕ НАША ВІРА У ВСЕПЕРЕМОЖНІСТЬ ПРАВДИ, ДОБРА І СПРАВЕДЛИВОСТІ»

Голова облдержадміністрації звернувся до жителів Сумщини напередодні Великодня

«Вірю, що у ці дні, коли весь православний світ відзначає найбільше православне свято – перемогу життя над смертю – розум і серце кожної людини сповнюються світлом, бажанням творити добро і дарувати радість всім, хто цього потребує», – йдеться у зверненні.

ВЕЛИКОДНІ СВЯТА НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТИМУТЬ ПІД ПИЛЬНИМ ОКОМ ПРАВООХОРОНЦІВ

Для забезпечення цього заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ провів відеоселекторну нараду

«Через кілька днів Великодні свята, тому, шановні голови адміністрацій, представники громадських організацій, політичних партій, наше з вами основне завдання сьогодні сприяти дотриманню суспільного спокою та забезпеченню громадського порядку, – зазначив заступник голови облдержадміністрації. –. Для цього пропоную головам райдержадміністрацій особисто зустрітися із представниками духовенства, вивчити всі проблемні питання».

ДЕРЖАВА ВИКОНУЄ СВОЇ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ЩОДО ПІДТРИМКИ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Березівській сільській об’єднаній громаді Глухівського району на 2016 рік розподілено субвенцію з державного бюджету в розмірі 9 мільйонів 604,9 тис. гривень, що будуть надходити траншами протягом року

У квітні цього року об’єднана громада вже отримала частку субвенції з державного бюджету – 1 мільйон 67,2 тис. гривень, яку вона може спрямувати на створення, модернізацію інфраструктури об’єднаної територіальної громади та нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності.

СУМЩИНА ГОТУЄТЬСЯ ВІДЗНАЧИТИ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

Заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ разом із представниками ветеранських організацій обговорив у ході засідання організаційного комітету план заходів щодо відзначення на Сумщині Дня пам'яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

«Ці заходи ми повинні проводити на такому рівні, щоб не йшла в небуття правда про Велику Перемогу, про дорогу ціну, якою була оплачена свобода і незалежність країни», – наголосив Іван Боршош.

ПОНАД 40 ТИСЯЧ ВЕТЕРАНІВ СУМЩИНИ ОТРИМАЛИ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ ДО 9 ТРАВНЯ

«З кожним роком учасників бойових дій Другої світової війни стає все менше. Сьогодні на Сумщині їх проживає лише 405 осіб,  зазначив під час брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ. – Вони потребують уваги й підтримки з боку держави»

За словами Михайла Дубровського, всього на Сумщині 47,4 тис. ветеранів різних воєн. Із них 3,5 тис. інвалідів війни; 10,9 тис. учасників бойових дій. Із загального числа ветеранів на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 5,8 тис. учасників бойових дій за участь в антитерористичній операції, 3 учасники війни та 187 осіб, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

У ВЕЛИКОДНІ ТА ТРАВНЕВІ СВЯТА ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ СУМЩИНИ ПОСИЛЯТЬ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

Правоохоронці вживатимуть додаткових заходів щодо забезпечення охорони громадського порядку та недопущення конфліктів у місцях масового перебування людей

Цілодобово у посиленому режимі готовності працюватимуть Управління Служби безпеки України в Сумській області, Головне управління Національної поліції в Сумській області, Сумський обласний військовий комісаріат, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області, Сумський прикордонний загін та Сумська митниця державної фіскальної служби України.

РАДА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ВИРІШУВАЛА ПИТАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ НА СУМЩИНІ

Розвиток освіти й медицини в умовах децентралізації, а також передача функцій у сферах державної реєстрації нерухомості, бізнесу та міграції до місцевих органів влади стали основними питаннями порядку денного засідання Ради регіонального розвитку

«Згідно з вимогами чинного законодавства, одним із головних завдань ради регіонального розвитку є узгоджена координація дій стосовно ефективної взаємодії між державною владою, місцевим самоврядуванням з приводу соціально-економічного розвитку регіону, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – Ми винесли на це засідання досить актуальні питання, що стосуються саме передачі повноважень виконавчих органів влади до органів місцевого самоврядування».

ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ПРОСЯТЬ БУТИ ОБЕРЕЖНИМИ НА ДОРОГАХ

З 16 по 22 травня на Сумщині, як і по всій Україні, планується провести Тиждень безпеки дорожнього руху

З питань безпеки руху та  стану доріг заступник голови держадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК провела нараду з керівниками відповідних управлінь та служб області.

Подкатегории