СЛОВО ПРЕЗИДЕНТА У ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Пресвяті отці, вельмишановні співвітчизники, дорогі українці!

Сьогодні ми по всій Україні, в кожному її куточку і в десятках країн світу схиляємо голови в пам’ять перед мільйонами жертв Голодомору 32-33 років. Перед малими дітьми, ангельське життя яких було перервано і позбавлено майбутнього. Перед мамами, які робили все можливе для того, щоб захистити свої родини, своїх дітей, і не змогли цього зробити.

ПРЕЗИДЕНТ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЦЕРЕМОНІЇ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЙНІ

У Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» Глава держави, керівники органів державної влади пройшли скорботною ходою та встановили композиції із зерна перед скульптурою «Гірка пам’ять дитинства».

Звертаючись до присутніх, Глава держави, зокрема, наголосив, що в Україні ніколи б не сталося такої трагедії, як Голодомор, якби вона була незалежною, демократичною державою. "Такі лиха, як геноцид, – це риса лише диктаторських, тоталітарних режимів. В Україні, своїй державі, яка йде європейським шляхом, геноцид не повториться ніколи", – сказав Президент.

ВИЖИЛИ 1933-ГО. ВИСТОЯЛИ 2014-ГО. ПЕРЕМОЖЕМО ЗАВТРА!

 

На Сумщині відбулися скорботні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів

Зранку біля Меморіалу жертвам Голодомору 1932 – 1933 років у селі Піски, що на Буринщині, представники громади села, керівники області та району взяли участь у мітингу-реквіємі.

ІВАН БОРШОШ: «ТРАГЕДІЯ ГОЛОДОМОРУ СТАЛА НАЙСТРАШНІШИМ ВИПРОБУВАННЯМ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації звернувся до жителів Сумщини з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

«Пам’ятаючи про жертви голодоморів та героїв, які полягли за Україну, ми повинні зробити все, щоб такі злочини не повторилися. Ми маємо об’єднатися, аби наша держава ніколи не зійшла з цивілізованого шляху, визнаючи найвищою цінністю людське життя, гарантуючи права і свободи громадянам», – йдеться у зверненні.

СУМЩИНА СУМУЄ ЗА ГЕРОЄМ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ висловив співчуття родині загиблого у зоні проведення АТО Юрія ВЄТРОВА 

«Сумщина глибоко сумує з приводу втрати земляка Юрія Вєтрова, який загинув на східному фронті, захищаючи цілісність та незалежність України. Він віддав своє життя за європейське майбутнє нашої держави, демократичні цінності та ідеали. Пам'ять про Юрія назавжди залишиться в наших серцях. Герої не вмирають», – підкреслив Іван Боршош.

ВСІМ ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ БУДЕ ПРИСВОЄНЕ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ — ПРЕЗИДЕНТ

Про це заявив Петро ПОРОШЕНКО біля пам’ятного хреста на місці розстрілу учасників Революції Гідності 20 лютого

«Я ухвалив таке рішення: я сьогодні підпишу указ про присвоєння звання Героя України героям Небесної Сотні», — сказав Глава держави під час спілкування з рідними загиблих та учасниками Революції Гідності.

СУМЩИНА ВІДЗНАЧИЛА ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

З нагоди першої річниці Революції Гідності, влада та громадськість поклали квіти до могил Героя Небесної Сотні Олексія Братушки та воїнів, які загинули в зоні проведення АТО

«Сьогодні ми вклоняємося могилам Героїв, які ціною власного життя відстоювали демократичні цінності та право на майбутнє спочатку на Майдані, а потім і на східному фронті, у війні з російським агресором, який хоче позбавити нас Свободи та Незалежності», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ.

«РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ – ДОЛЕНОСНА ПОДІЯ, ЯКА НАЗАВЖДИ ЗМІНИЛА УКРАЇНУ», – ІВАН БОРШОШ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації переконаний, Майдан захистив демократичні цінності, національні інтереси нашої держави та її європейський вибір

«Попри всі спроби розігнати активістів Майдан вистояв і здобув перемогу. Сьогодні ми поіменно згадуємо та молимося за упокій душ Героїв Небесної Сотні, які поклали своє життя за нову Україну, за кожного з нас. Майдан переміг, бо Правда і Бог – на боці народу!», – йдеться у зверненні керівника області до жителів Сумщини.

ІВАН БОРШОШ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РНБО У ЗАПОРІЖЖІ

Учасники зібрання визначили стратегію діяльності прикордонних областей щодо організації територіальної оборони

Відкриваючи засідання, заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Михайло Коваль наголосив на необхідності негайної роботи з налагодження тісної взаємодії органів військового управління ЗСУ та інших військових формувань з місцевими органами влади.

СУМСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ОТРИМАЛИ БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ

Благодійники передали охоронцям державного кордону дві польові опалювальні печі

«Прикордонники з честю виконують завдання з охорони та оборони державних рубежів України. У надскладних умовах вони демонструють професіоналізм та витримку. Наше завдання – допомагати героям», – зазначив голова ради Сумського територіального відділення Асоціації платників податків України Андрій ФРОЛКОВ.

НА СУМЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СПІЛЬНИХ ДІЙ В ІНТЕРЕСАХ ДІТЕЙ

З нагоди річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини вихованці Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей підготували для гостей святкову програму

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ закликав дорослих об’єднатися задля захисту прав малечі.

Подкатегории