НА СУМЩИНІ ПРОХОДЯТЬ ВІЙСЬКОВІ ЗБОРИ СУМСЬКОГО БАТАЛЬЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ

Навчання відбуваються за участі керівництва облдержадміністрації, міської ради та Краснопільського, Лебединського і Сумського районів

«Сьогодні ми проводимо одноденні збори з метою досягнення єдиного розуміння з керівниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій завдань щодо формування підрозділів Сумського батальйону територіальної оборони», – зазначив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО. 

СУМЩИНА СЕРЕД ОБЛАСТЕЙ-ЛІДЕРІВ, ЩО ПОВНІСТЮ ОСВОЇЛИ ДЕРЖСУБВЕНЦІЮ НА ШКІЛЬНІ АВТОБУСИ

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ

За її словами, загалом цьогоріч з державного бюджету місцевим бюджетам виділено 200 мільйонів гривень для закупівлі шкільних автобусів опорним школам.

На Сумщині три таких школи на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування отримали нові комфортабельні автобуси: Коровинці Недригайлівського району, міста Охтирка і Лебедин.

ВИБОРИ В ОТГ МОЖУТЬ ВІДБУТИСЯ В ЛИСТОПАДІ АБО ГРУДНІ

Центральна виборча комісія розширила часові можливості призначення перших місцевих виборів

ЦВК скасувала імператив щодо можливості призначення перших місцевих виборів в ОТГ лише два рази на рік – на квітень та жовтень (Постанова ЦВК від 12 лютого 2016 року №32). Це означає, що вибори в ОТГ можуть відбутися в листопаді або грудні 2018 року.

«ПАКУНОК МАЛЮКА»: ЩО БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАЮТЬ БАТЬКИ НОВОНАРОДЖЕНИХ МАЛЮКІВ ВІД ДЕРЖАВИ

З 1 вересня 2018 року батьки новонароджених отримають додаткову допомогу від держави – «пакунок малюка». Кожна мама отримає в пологовому будинку для своєї дитини пакунок з найнеобхіднішими для малюка речами, а також інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною

Міністерство соціальної політики України прийняло наказ,яким визначено перелік дитячих товарів загальною вартістю до п’яти тисяч гривень для комплектування одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» при народженні дитини. Пакунок малюка є безповоротною адресною соціальною допомогою та видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

«МИСТЕЦЬКІ ЖНИВА – 2018»: СУМЩИНА ПРОДЕМОНСТРУВАЛА СВОЇ НАЙКРАЩІ МИСТЕЦЬКІ ТВОРИ

У чергове Сумщина долучилася до Всеукраїнського експо-проекту «Мистецькі жнива – 2018», що приурочений до 27-ї річниці Незалежності України. На заході був і заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ

За його словами, «Мистецькі жнива – 2018» – це проект, на якому найкращі митці з різних куточків нашої країни представляють свої роботи, тому символічно, що він приурочений саме до річниці Незалежності. Українські митці демонструють, що наша держава самостійна, самодостатня, зі своєю культурою і історією.

НА ТЕРИТОРІЇ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ОТГ ВПОРЯДКОВУЮТЬ МІСЦЕВЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ

Краснопільська селищна рада постійно проводить цілеспрямовану роботу з благоустрою і систематичній санітарній очистці території громади заради підвищення привабливості для її мешканців та гостей

Вже тиждень техніка працює на сміттєзвалищі в урочищі Вовківка, що на в’їзді в селище Краснопілля. За рахунок коштів місцевого бюджету проводяться роботи з впорядкування та грейдерування території сміттєзвалища, збільшення його місткості і продовження терміну дії.

НА СУМЩИНІ ПОПРОЩАЛИСЯ З ГЕРОЄМ УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРОМ БУЙВАЛОМ

Разом з жителями обласного центру долучився до жалобних заходів і голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

Загинув Олександр Бувайло майже чотири роки тому на Луганщині, коли табір сумських артилеристів обстріляли зі «Смерчів». Тоді полягли 17 військовослужбовців 27-ої Сумської реактивної артилерійської бригади. Проте поховали лише 16 з них.

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ЗАКЛИКАВ ЦВК ЗНАЙТИ МОЖЛИВІСТЬ ПРИЗНАЧИТИ ВИБОРИ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ

Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН закликав Центральну виборчу комісію переглянути своє рішення і знайти можливість призначити вибори в об’єднаних громадах.

«Днями ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ», – написав Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

НА СУМЩИНІ ДИСКУТУВАЛИ ЩОДО МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

Представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації та громадськості, лікарі разом із експертами Українського кризового медіа-центру та програми #USAID_ВзаємоДія! у Сумському прес-клубі обговорювали темпи впровадження медреформи у області та підписання декларацій

Як повідомив керівник напрямку комунікації реформ Українського кризового медіа-центру Роман ВИБРАНОВСЬКИЙ, їх громадська організація допомагає журналістам інформацією про реформи, про події в країні. І наразі разом із програмою  #USAID_ВзаємоДія! допомагає владі Сумщини донести до ЗМІ, яким чином ці реформи можна пришвидшити, в даному випадку, у галузі охорони здоров’я.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект нової редакції Українського правопису

Українська національна комісія з питань правопису, склад якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 416, пропонує до уваги громадськості проект нової редакції Українського правопису, розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя. Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення.

Подкатегории