«РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ТА АТО: СУМСЬКИЙ ВИМІР»

Під такою назвою в Сумському обласному краєзнавчому музеї створена експозиція, присвячена 25-й річниці незалежності України

Герої не вмирають. Вони живуть… у наших спогадах, у невеликих фотокартках, у речах, на яких ще залишився їх ледь вловимий запах… Створену краєзнавцями виставку, присвячену героям Революції Гідності та АТО, не можна переглядати з байдужістю. Адже за кожним експонатом ціле життя, життя героя, патріота, ЛЮДИНИ з великої літери.

За словами наукових співробітників краєзнавчого музею, цю експозицію вдалося створити за проектом творчого колективу музею та керівника майстерні музейних проектів Олександра АНТОНЦЯ. Допомагали збирати матеріали і військові, правоохоронці, учасники АТО, волонтери.

Центральне місце в експозиції займає символічна меморіальна Стіна Пам’яті, яка має назву «Герої не вмирають». На стендах – фотографії та біографії 123-х воїнів Сумщини, які поклали життя за територіальну цілісність і незалежність України.

У музейній інсталяції на тлі маскувальної сітки експонуються дитячі малюнки, передані воїнам у зону АТО – своєрідні обереги, тема яких – любов до України, її захисників, надія на перемогу і мир. А поряд представлено «метал війни» – уламки російських реактивних снарядів від «Смерчів», «Ураганів», «Градів», гармат, мінометів, що були зібрані на українських позиціях. 

Також у експозиційних вітринах можна бачити матеріали про Героя Небесної Сотні – Героя України сумчанина Олексія БРАТУШКИ, особисті речі, документи, фото загиблих героїв: заступника командира спецпідрозділу «Альфа» Героя України полковника Олександра АНІЩЕНКА, заступника командира мінометної батареї 95-ї бригади капітана Максима САВЧЕНКА, воїнів 93-ї бригади Ніколая НІКОЛАЄНКА і Романа АТАМАНЮКА, начальника розвідки артилерії 30-ї бригади майора Сергія ГОРДІЄНКА, бійців загону спецпризначення НГУ «Азов» Ігоря ГОЛЬЧЕНКА, батальйону спецпризначення НГУ «Донбас» Андрія РЕУТИ, героя боїв за Донецький аеропорт з Добровольчого Українського Корпусу Сергія ТАБАЛИ.

Ще один із розділів експозиції розповідає про участь у бойових діях у зоні АТО 27-ї реактивної артилерійської бригади, мужність та військову майстерність її особового складу, вшановує пам’ять полеглих воїнів 9-ї батареї. Тут експонуються матеріали старшого лейтенанта Миколи ОСІПОВА, бійців братів Юрія і Володимира ДУДОК, Ігоря ЗАВАЛЬНОГО, уламки військового спорядження з місця трагедії.

В окремому розділі експозиції представлені фотографії, документи та зразки військового спорядження, виготовленого для потреб воїнів АТО, що репрезентують діяльність волонтерів Сумщини, громадських об’єднань «Суми», СББ «Тил», «Кулінарна сотня» та інші.