СУМЩИНА ПАМ’ЯТАЄ ГЕРОЇВ, ЗАГИБЛИХ ЗА ВІТЧИЗНУ

Численні світлини, бойові прапори та військове спорядження розповідають сумну історію захисників України, що загинули під час подій на Майдані та на сході країни

Напередодні 25-річниці незалежності України в обласному краєзнавчому музеї відкрита розширена експозиція «Революція гідності та АТО: Сумський вимір». На окремих стендах відтворено участь сумчан в подіях на Майдані, представлені особисті речі Героя України та героя Небесної Сотні Олексія БРАТУШКИ, інші матеріальні свідчення та унікальні речі (документи, світлини, захисне спорядження).

«Сьогодні, в День Державного Прапора, ми вшановуємо пам'ять загиблих героїв Сумщини. Зараз вже 123 наших бійці загинули, виконуючи свій обов’язок. Ця експозиція має підкреслювати, що Сумщина втратила своїх синів для того, щоб Україна мала свою справжню, а не на папері, незалежність.  Ми пам’ятаємо і будемо пам’ятати про подвиг наших хлопців і такі експозиції мають нагадувати нам всім про героїзм наших захисників, які, на жаль, вже не повернуться на Батьківщину», – зазначив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО.

Центральне місце експозиції займає інсталяція «Герої не вмирають», де вміщено світлини і біографії 120 загиблих воїнів в зоні АТО під час різних бойових операцій. Композиція доповнена світлинами сумського фотомайстра Артура НАЗАРОВА, який був на сході країни та знімав жахливі наслідки війни. 

Є також розділи, присвячені участі сумчан у захисті суверенітету держави в зоні АТО. Зокрема розміщені матеріали добровольця, бійця 10 мотопіхотного батальйону Сергія СВИНАРЕНКА, який брав участь у захисті держави в найбільш важкі місяці 2014-2015 років та особисто передав до музею своє військове спорядження.

Не забули організатори виставки і про сумських волонтерів та їх безцінну допомогу бійцям. На їх честь створено окремий розділ, який доповнили малюнками дітей, адресованими воїнам.