НЕПРИПУСТИМО ЗВОЛІКАТИ З ВИДІЛЕННЯМ УЧАСНИКАМ АТО ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ГАРАНТОВАНИХ ЗАКОНОМ

Про це наголошували на засіданні Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області

Як повідомив головуючий на засіданні начальник обласного управління житлово-комунального господарства Олексій МАКАРЮК, одним із головних питань, яке стоїть на порядку денному, є питання про фінансування розробки містобудівної документації на земельні масиви в Сумському районі, виділені згідно із заявами учасників АТО з числа мешканців міста Суми.

«Цим почали займатися ще 3 лютого, − розповів Олексій Макарюк. − Міське та районне керівництво неодноразово запевняло координаційну раду, що досягли порозуміння щодо спільного фінансування виготовлення документації на землі. Але проблема чомусь досі невирішена».

За словами в. о. начальника управління Держгеокадастру в Сумському районі Ірини ГОЛОВЕНКО, на сьогодні на обліку в управлінні Держгеокадастру в Сумському районі перебуває 1342 учасника АТО. На території Низівської селищної ради є 232 ділянки, на території Червоненської сільської ради 146 ділянок, на території Стецьківської сільської ради 550 земельних ділянок для ведення садівництва.

«Я неодноразово надавала кошториси щодо вартості розробки плану детальної забудови території. Але, на жаль, це питання і досі не винесли на сесію міської ради, − зауважила Ірина Головенко. − І на сьогодні у мене немає інформації про те, профінансований чи ні план детальної забудови. Ми не можемо надати землю учасникам АТО, оскільки це питання уже рік як не вирішується, бо все завмерло на стадії розробки плану детальної забудови».

Як зазначили представники міськради, лист від Сумського району вони отримали, на сьогодні вже виділено до 99 тисяч гривень на оформлення документів по Червоненській сільській раді і направлено лист Сумській РДА для подальшого укладення тристоронньої угоди. На найближчу сесію буде внесено питання про виділення решти коштів. Якщо кошти із міського бюджету все ж виділять на найближчій сесії міськради, то необхідні роботи планують закінчити за півтора місяці.

Присутні на засіданні учасники АТО нарікали, що їм відмовляють в отриманні земельних ділянок.

Ірина Головенко пояснила, що надаватися такі ділянки можуть під садівництво й індивідуальне житлове будівництво.

«Земельні ділянки під особисте селянське господарство можуть бути виділені учасникам АТО тільки тоді, коли є вільні площі. У законодавстві, нажаль, немає норми, що дозволяє надавати такі ділянки учасникам АТО першочергово. Це можливо зробити тільки в порядку загальної черги».

Серед інших питань, які розглядалися на засіданні координаційної ради, були: стан містобудівної документації в Сумській області; порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ та назад, затверджений постановою Кабміну від 23 серпня 2016 року.