ЩОВІВТОРКА ДЕМОБІЛІЗОВАНІ БІЙЦІ АТО МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ

Про це під час прес-конференції в обласному прес-клубі повідомив директор Інформаційного центру бійців АТО Вадим ДУБОДЄЛОВ

Учасники АТО зможуть отримати консультації психолога протягом дня по вівторках в Інформаційному центрі бійців АТО, що знаходиться за адресою м. Суми, пл. Незалежності, 3 (ІІ поверх обласного центру зайнятості).

«Згідно з даними української статистики, у близько 25% людей, які повертаються з фронту, спостерігається посттравматичний синдром, а від 3% до 5% людей вже потребують допомоги лікаря-психіатра, – зазначив Вадим Дубодєлов. – Сьогодні на Сумщині, як і в Україні в цілому, працює чимало психологів. Але всі вони були «заточені» під допомогу мирним громадянам, тому не кожен з них готовий прийняти нинішній виклик».

Інша проблема полягає в тому, що серед тих, хто повернувся з поля бою, звертаються по психологічну допомогу одиниці. Решта навіть не визнає свої проблеми, тому не бажає відвідувати консультації чи реабілітацію. У той же час у США демобілізований протягом 8 років спостерігається у лікаря. І це є нормою. Але українці теж не стоять на місці. Сьогодні наше суспільство швидкими темпами перебудовується і зараз на Сумщині з’являються відповідні спеціалісти.

«У майбутньому ми хочемо на базі обласного психоневрологічного диспансеру створити базу психологічної допомоги – від телефону довіри та консультацій до цілеспрямованої реабілітації бійців Сумщини», – підкреслив Вадим Дубодєлов.