ПРАВО НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ Є ОДНИМ ІЗ ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЄ СТАНОВЛЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬТВА В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

З метою підвищення рівня медіаграмотності населення  Управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації  12 листопада 2019 для  молоді проведено правопросвітницький захід.

Студенти Навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка 12.11.2019 (разом з викладачами Моцак С.І. та Авхутською С.О.) відвідали Сумську обласну державну адміністрацію для отримання певних знань щодо їх прав на доступ до інформації.

Заступник начальника відділу з питань комунікативної політики Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Людмила КОНОЗЕНКО ознайомила присутніх з основними напрямками державної інформаційної політики та розповіла про розвиток інформаційного простору Сумщини.

На питаннях щодо  права громадян в отриманні  інформації від суб’єктів владних повноважень зосередили увагу працівники сектору доступу до публічної інформації Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА. Зокрема, разом зі студентами для прикладу було складено запит на публічну інформацію та відправлено належному розпоряднику щодо використання бюджетних коштів. Також, було ознайомлено з  офіційним веб-порталом місцевих органів виконавчої влади Сумської області та Єдиним порталом відкритих даних, де оперативно розміщується та оновлюється публічна інформація про діяльність Сумської облдержадміністрації, її структурних підрозділів та  районних державних адміністрацій.

Про захист на доступ до  правової інформації молоді повідомила  начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена ОМЕЛЬЧЕНКО, а також повідала присутнім про діяльність центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні і на Сумщині.

«Кожен громадянин може звернутися до бюро у разі необхідності та отримати безоплатну первинну правову допомогу, як наприклад правову інформацію чи консультації. Соціально незахищені громадяни також мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді».