СТАЖУВАННЯ МОЛОДІ У РАМКАХ ПРОГРАМИ «ДЕРЖАВОТВОРЕЦЬ» В СУМСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Програма «Державотворець» – стажування молоді в органах державної влади, під час якого студенти мають можливість  дізнатися як працюють органи влади, як приймаються управлінські рішення та здійснюється контроль за їх виконанням, отримати нові знання та долучитися до процесів державотворення.

Мета – створення системи особистісного та професійного розвитку молоді в Україні, розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадської активності молоді.

Програма була ініційована у 2018 році Міністерством молоді та спорту України та Українською академією лідерства. В цьому році програма реалізовувалася також спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та за підтримки проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

В обласному центрі  регіональний етап державної програми ознайомлення молоді з публічною адміністрацією та процесами державотворення «Державотворець» розпочався 12 листопада на базі Сумського державного Університету та продовжиться до 19 листопада. Загальна кількість учасників – 20 осіб.

Студенти вузів області стажувалися і в Сумській обласній державній адміністрації та її структурних підрозділах.

Зокрема, студентка факультету журналістики та філології СумДу Валерія БАРИКІНА на особистій зустрічі з начальником Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Сергієм НАД’ЯРНИМ ознайомилась із роботою держслужбовців щодо здійснення заходів у сфері розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури в області, забезпечення виконання завдань, визначені  програмою сприяння розвитку громадянського суспільства, сприяння реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігій та захисту прав національних меншин, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності Сумської облдержадміністрації.

Так, про виконання функцій щодо організації роботи у сфері забезпечення доступу до публічної інформації, що покладені на Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації, повідали спеціалісти Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА. Вони ознайомили студентку з порядком подання та складання запитів на інформацію, з обов’яками своєчасного оприлюднення та оновленням інформації  на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Також,  ознайомили з рейтингом районних державних адміністрацій області (станом на 30.10.2019) щодо виконання вимог законодавства України у сфері доступу до публічної інформації, крім того, поділились досвідом  роботи щодо проведення моніторингового дослідження та застосування власної методики оцінювання.