У СВЯТОМУ МОВЧАННІ НАД ВІЧНИМ ВОГНЕМ СХИЛИЛАСЬ СЬОГОДНІ СУМЩИНА

Жителі Сумщини у скорботі та з великою вдячністю вшановують пам'ять всіх захисників рідної землі, всіх ветеранів Другої світової війни і трудового тилу, учасників бойових дій. Сотні людей попри дощову погоду прийшли до Меморіального комплексу «Вічна Слава» в обласному центрі   

«День перемоги – це героїзм, сила духу, титанічна праця й вічна свята скорбота за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів, – звернувся до всіх присутніх тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ. – Наш земний уклін усім ветеранам, трудівникам тилу, солдатським вдовам, тим, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край».

Учасники заходів у більшості своїй погоджувалися, що День перемоги символізує сьогодні не тріумф переможців над переможеними, це нагадування про страшну катастрофу і застереження – не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, агресією, анексією. «Війна скінчиться і найважливішим її підсумком має бути мир», – наголосив Вадим Акпєров.

«Сьогодні, коли на українську землю знову прийшла війна, ми нарешті зрозуміли ціну миру, – говорив він. – Знову лінія фронту пролягає через Україну, знову ворог плюндрує нашу землю, і знову героїчні українці дають йому відсіч. 75 років тому ми вигнали нацистів з України. Вірю, що ми знову доведемо: українці – нація переможців!»

Звертаючись до ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни, всіх жителів Сумщини, тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації побажав віри, волі та мудрості для зміцнення рідної держави.

У цей день в усіх містах і районах Сумщини вшановують пам'ять тих, чиє життя було обірване насильством світового масштабу. Герої живуть в наших душах, торкаються струн нашої душі. Сьогодні вся Сумщина згадує у молитвах усіх, хто поклав голову за наше майбутнє, право жити під мирним небом.

Події тих днів не згаснуть в народній пам’яті. Адже найголовніший меморіал – це людська пам’ять, яку нащадки несуть у вічність у своїх серцях. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона запорука того, що б у майбутньому такі масштабні війни на повторювалися. «Ніколи знову!»