Поточна діяльність

УКРАЇНА ПІДНЯЛАСЯ НА 39 ПОЗИЦІЙ В ІНДЕКСІ СТАНОВИЩА ЖІНОК, МИРУ ТА БЕЗПЕКИ

Україна піднялася на 39 сходинок та посіла 66-е місце серед 170 країн в індексі щодо залученості жінок до ухвалення рішень, миробудівних процесів та постконфліктного відновлення

Індекс становища жінок, миру і безпеки щороку публікується Інститутом з питань жінок, миру і безпеки Джорджтаунського університету та Центром PRIO з гендерних питань, миру та безпеки.

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАТВЕРДИВ СТРАТЕГІЮ КОМУНІКАЦІЇ З ПИТАНЬ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ НА ПЕРІОД ДО 2025 РОКУ

З метою реалізації стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та забезпечення його підтримки з боку українських громадян Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 348/2021 «Про Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року»

Документ має на меті налагодити системну інформаційну взаємодію між державними органами та українськими громадянами задля донесення до кожного українця змісту та практичної цінності членства України в Альянсі, необхідності впровадження відповідних реформ та їхнього зв'язку з євроатлантичною інтеграцією нашої країни.

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА: УКРАЇНА ПРАЦЮЄ НАД РОЗБУДОВОЮ КОНСЕНСУСУ В НАТО ЩОДО ПДЧ

Україна працює над розбудовою консенсусу в НАТО щодо ПДЧ. Про це сказала Ольга СТЕФАНІШИНА, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, під час онлайн-зустрічі з Венді Мортон, Міністром Великої Британії з питань Європейського сусідства та Америки

«Україна працює над розбудовою консенсусу в Альянсі щодо надання нашій країні Плану дій щодо членства у НАТО і нам дуже важливо відчувати підтримку партнерів у цьому процесі», – сказала Ольга Стефанішина.

УКРАЇНІ ПОТРІБНІ ЧІТКІ ЧАСОВІ МЕЖІ ТА ПЕРЕЛІК РЕФОРМ, ПІСЛЯ ВИКОНАННЯ ЯКИХ ВОНА ОТРИМАЄ ЧЛЕНСТВО В НАТО – ІГОР ЖОВКВА

Україна готова продовжувати реформи, необхідні для набуття членства в НАТО, але хотіла б отримати від Північноатлантичного альянсу часові межі щодо набуття членства, оскільки робить значний внесок у систему євроатлантичної безпеки. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Ігор ЖОВКВА під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика» в Києві

«Безумовно, Україна позитивно сприйняла те, що було ухвалено на саміті НАТО 14 червня цього року. Було ще раз чітко зафіксовано рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року, і те, що Україна стане членом НАТО, і що Україна отримає ПДЧ», – зазначив він.

ЦЕНТРОМ ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОКУМЕНТАЦІЇ НАТО РОЗРОБЛЕНО АУДІО-ПРОЕКТ «100 ФАКТІВ ПРО НАТО»

Проект розповідає про 100 найголовніших фактів про Північноатлантичний Альянс

Якісь з них загальновідомі, якісь ні, але у цілому надана інформація в першу чергу дуже цікава, а у другу – стане в нагоді вчителям, учням,  студентам та й всім, хто цікавиться питаннями Євроатлантичної інтеграції України.

УКРАЇНА ПРОДОВЖУЄ РУХ ДО ЧЛЕНСТВА В НАТО – ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Україна позитивно сприйняла рішення саміту НАТО про те, що наша держава стане членом Альянсу, а План дій щодо членства (ПДЧ) є невід’ємною частиною цього процесу

«Ми вдячні членам НАТО за таке цілком логічне рішення, яке повністю підтвердило рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року», – зазначив Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ.

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА: СТРАТЕГІЧНА ЯСНІСТЬ НАТО СТОСОВНО УКРАЇНИ – ЯСНІСТЬ ЩОДО БЕЗПЕКОВОЇ СИТУАЦІЇ ВСЬОГО РЕГІОНУ

У рамках ІХ Молодіжного Київського Безпекового Форуму, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга СТЕФАНІШИНА наголосила на вагомості внеску України у безпеку всього євроатлантичного регіону

«Україна вже зробила і продовжує робити вагомий внесок у стабільність всього трансатлантичного регіону. Українські військові беруть участь фактично в усіх основних операціях і місіях Альянсу, крім того, Україна стримує агресію Росії у Чорному та Азовському морях. Ми провели велику кількість внутрішніх трансформацій та значно посилили нашу армію. Це ті кроки, завдяки яким Україна справедливо заслуговує на стратегічну ясність щодо якнайшвидшого отримання Плану дій щодо членства в НАТО», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

ВЧИНЕННЯ КІБЕРЗЛОЧИНІВ – НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНИЙ ІНСТРУМЕНТ, ЯКИЙ МОЖЕ БУТИ ВИКОРИСТАНИЙ КРАЇНОЮ-АГРЕСОРОМ І ІНШИМИ ДЕРЖАВАМИ ПРОТИ УКРАЇНИ

На цьому під час виступу у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» наголосив заступник керівника Офісу Президента України Олег ТАТАРОВ

«Питання, на яке постійно звертає увагу Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ і керівники правоохоронних органів – діяльність злочинних груп, організованих злочинних груп, особливо з міжнародними контактами, каналами. Минулого року був прийнятий закон, який спростив та удосконалив діяльність правоохоронних органів, відповідно була прийнята концепція Кабміну про протидію організованої злочинності. Сьогодні ми вже маємо позитивний результат», – зазначив Олег Татаров.

ФОРУМ «БЕЗПЕКА КРАЇНИ» ВКЛЮЧАЄ ДУЖЕ ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ ДЛЯ СУМЩИНИ ЯК ПРИКОРДОННОГО РЕГІОНУ

Про це зазначив радник голови Сумської облдержадміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Андрій КІРША, який наразі перебуває за дорученням голови облдержадміністрації Василя ХОМИ на всеукраїнському форумі «Україна 30»

«Захід дуже потрібний та корисний, як у рамках держави, так і для Сумської області, – повідомив Андрій Кірша. – Особливо важливі для Сумщини як для прикордонної області питання територіальної оборони, безпеки кордонів. Також нас цікавлять теми «Міграційні процеси» та «Міжнародне співробітництво».

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ УТВОРИТИ КОНСУЛЬТАТИВНУ РАДУ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Про це заявила голова Консультативної ради з питань захисту прав Захисників України Альона ВЕРБИЦЬКА на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни»

«Основою нашої армії є людина. Саме люди, фахівці своєї справи, які управляють новітньою технікою, можуть забезпечити обороноздатність війська і нашої країни. Недаремно, що в плані дій щодо членства в НАТО правове питання є одним зі складових, яких наша країна має досягти у своїх реформах для того, щоб стати повноправним членом НАТО. Права людини мають бути захищеними. І в цій реформі, мета якої членства в НАТО, ми маємо зміцнити наші й громадянські інститути, реально забезпечити права громадян і панування верховенства права в Україні», – зазначила Альона Вербицька.