Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ РОЗРОБЛЯЛИ «ПАСПОРТ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: СУМСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР»

Які проблеми безпекового, економічного, суспільно-політичного, екологічного та ін. характеру існують наразі у Сумській області? Як кожна із них впливає на рівень суспільної напруги в регіоні? Які з цих проблем можна вирішити вже сьогодні, а для подолання яких необхідне втручання вищого керівництва держави? 

Про це і не тільки в рамках засідання «круглого столу» говорили співробітники відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Валерій КРАВЧЕНКО і Олександра ДАВИМУКА, керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, правоохоронці, освітяни, громадські активісти.

За словами Дмитра Живицького, ситуація, що склалася на сьогодні в Україні в цілому та у Сумській області, зокрема, вимагає посиленого контролю та постійного моніторингу, а також вжиття відповідних заходів реагування з боку суспільства.

«Попри прикордонний статус Сумщини (регіону присвоєно «жовтий» рівень терористичної загрози, а також наявність з Російською Федерацією спільного кордону протяжністю 562,5 кілометра), суспільно-політична ситуація в області стабільна. Значні конфліктоутворюючі чинники місцевого характеру, які можуть стати основою підвищення громадської активності місцевих громадсько-політичних об’єднань, наразі відсутні. Також в області відсутні істотні прояви міжконфесійної ворожнечі та конфлікти на національному ґрунті, – говорив посадовець. – Основною проблемою впровадження цифрового телеформату на Сумщині залишається відсутність прийому цифрового сигналу на деяких територіях області внаслідок нестачі веж та малої потужності передавачів. Тож сучасний стан інформаційного простору Сумської області характеризується, в тому числі, і домінуванням на окремих територіях російських каналів». 

Співробітники відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко і Олександра Давимука представили учасникам засідання «круглого столу» результати проведеного анкетування серед жителів міста Суми щодо рівня довіри сумчан до влади, наявності чи відсутності корупції в різних сферах, проявів релігійних, національних та інших протиріч тощо. На основі цих даних і формується «Паспорт безпеки України: Сумський регіональний вимір».

Довідково: Національний інститут стратегічних досліджень разом з ДМГО «Центр міжнародної безпеки» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні реалізує проект «Паспорт безпеки України» вже кілька років. Протягом 2017-2018 рр. проведено дослідження у 12 обласних центрах України. Формат заходів передбачає проведення соціологічного дослідження на території певного регіону (попередньо збирається статистична інформацію щодо безпекової, економічної, суспільно-політичної ситуації в області), потім проходить презентація та обговорення результатів на місцевому рівні в експертному колі. Зібрані дані аналізуються, потім Національний інститут стратегічних досліджень виробляє відповідні рекомендації, направлені на покращення безпекового середовища в регіоні.