Поточна діяльність

ПЕРЕДОВІ ТЕХНОЛОГІЇ НАТО: ЗВ’ЯЗОК ЧЕРЕЗ КОСМОС

Сучасний світ багато в чому залежить від передових технологій та надійних засобів комунікації. Агентство зв'язку та інформації НАТО є сучасним інструментом Альянсу, який дозволяє всім союзникам отримувати найсучасніші комунікаційні рішення для виконання поточних завдань у будь-яких куточках світу. Це – гарний приклад для України щодо того, як членство в НАТО сприяє доступу до найсучасніших оборонних технологій та допомоги експертів у критично важливих питаннях національної безпеки

США, Франція, Італія та Велика Британія забезпечують супутниковий зв'язок в інтересах всіх союзників по Альянсу. І його використання є важливим для ефективного забезпечення широкого спектру діяльності НАТО – від збору розвідувальних даних і навігації до стеження за військовими силами у всьому світі та виявлення ракетних пусків. Використання космічного простору для таких цілей значно підсилює спроможності Альянсу у стримуванні та обороні. Тому у найближчі 15 років НАТО має намір інвестувати 1 мільярд євро в розвиток супутникового зв’язку.

Як приклад практичного використання найсучасніших комунікаційних технологій – надання надійного супутникового зв’язку для фрегату ВМС Німеччини FGS Baden-Wurttemberg під час його нещодавньої місії у Карибському морі. Фахівці Агентства зв'язку та інформації НАТО, використовуючи можливості космічних супутників забезпечили для німецьких моряків надійний канал зв’язку з необхідною пропускною здатністю. І це допомогло німецькому флоту уникнути затяжного і дорогого тендеру та дозволило фрегату виконати свою місію.

Також треба зазначити, що Агентство допомагає союзникам вдосконалювати криптографічне обладнання на кораблях для забезпечення більш безпечного зв'язку між кораблями, що беруть участь у місіях і операціях НАТО.

За матеріалами фейсбук-сторінки Журнал Ukraine to NATO: https://www.facebook.com/ukrainetonatopress/photos/a.113922900012934/276090647129491/?type=3&theater