Поточна діяльність

ПОГЛИБЛЮЮЧИ СПІВПРАЦЮ: УКРАЇНА СТАЛА ПАРТНЕРОМ З РОЗШИРЕНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ НАТО

Україна ще на один крок наблизилася до Альянсу – віднині ми є повноправним членом Програми розширених можливостей НАТО. Рішення про приєднання України до цієї Програми сьогодні, 12 червня, ухвалила Північноатлантична рада. Як підкреслюють в НАТО, таке рішення визнає великий внесок України в місії НАТО та свідчить про постійну прихильність Альянсу до своїх партнерських відносин, незважаючи на пандемію COVID-19

Ще у 2014 році, на саміті у Уельсі, Альянс запровадив механізм Партнерства з розширеними можливостями з діалогу та співпраці ЕОР (Enhanced Opportunities Partnership). Метою цього партнерства є покращення взаємодії між державами-членами Альянсу з ключовими країнами-партнерами.

Приєднання України до цієї програми НАТО відкриває двері до більш глибокої співпраці між Києвом та Брюсселем, а також дозволить збільшити взаємосумісність українських військових з підрозділами збройних сил держав-членів Альянсу.

Адже статус партнера з розширених можливостей надається тим країнам, які зробили вагомий внесок в операції та місії під керівництвом НАТО.

 Як зазначають у Брюсселі, Україна, як багаторічний партнер НАТО, надавала власні військові підрозділи для операцій союзників, у тому числі в Афганістані та Косово, а також для Сил реагування НАТО та постійно бере активну участь у навчаннях Альянсу. Тому союзники високо цінують цей вагомий внесок, який демонструє прихильність України до євроатлантичної безпеки.

А вже ставши партнером із розширених можливостей, Україна буде користуватися індивідуальними можливостями по лінії НАТО, які допоможуть підтримати її внесок в операції союзників. Насамперед, це розширений доступ до різних програм щодо взаємодії, а також більш широкий обмін інформацією, у тому числі й у сфері розвідки.

І як наголошують у НАТО, статус України як партнера з розширеними можливостями не заперечує жодних рішень щодо членства країни в Альянсі. А союзники по НАТО продовжують послідовну підтримку України в проведенні реформ, у тому числі в секторі безпеки та оборони щодо цивільного і демократичного контролю та боротьби з корупцією.

За матеріалами сторінки Журнал Ukraine to NATO в соцмережі фейсбук: https://www.facebook.com/ukrainetonatopress/photos/a.113922900012934/288384649233424/?type=3&theater