Поточна діяльність

ДО 20 ЖОВТНЯ У ВИБОРЦІВ Є ЧАС ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ

Для цього потрібно подати відповідну заяву до органів ведення Державного реєстру виборців

 

«Навчання, відрядження, виїзд за кордон, чи ж інші події не є перешкодою у волевиявленні. Згідно з законодавством, громадяни мають право на тимчасову зміну місця голосування. Однак, воно має бути мотивованим. До заяви додають відповідні документи (чи ж їх копії), такі як робоче відрядження, довідка з місця навчання, найму (оренди) житла, проїзні документи, путівка в санаторій, тощо», – підкреслила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Сумської обласної державної адміністрації Ірина БІЛАН.

Вона зауважила, що при поданні заяви потрібно пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

«Для виборців з АР Крим та міста Севастополя, встановлено особливий порядок для волевиявлення, адже ці території визнано тимчасово окупованими. Документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, такі виборці до заяви можуть не додавати», – додала посадовець.

Ірина Білан також розповіла, що при зміні місця голосування на дільницю, яка не входить до меж одномандатного виборчого округу, до якого виборець відноситься за своєю виборчою адресою, за громадянином України залишається  право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному багатомандатному окрузі. У разі тимчасової зміни місця голосування в межах відповідного одномандатного виборчого округу, виборець має право голосу як у загальнодержавному багатомандатному так і у відповідному одномандатному виборчому окрузі.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Ірина Білан надала роз’яснення з найбільш актуальних питань, що стосуються тимчасової зміни місця голосування.