Поточна діяльність

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ МОЖЕ СТАТИ ПЕРШИМ В УКРАЇНІ «СМАРТ-РЕГІОНОМ»

Про це зазначив очільник області Микола Клочко під час відкриття тренінгу для держслужбовців та представників органів місцевого самоврядування «Платформа Смарт-Сіті як інструмент сталого розвитку громад», який наразі відбувається в Конгрес-центрі СумДУ в рамках Меморандуму, підписаного облдержадміністрацією з проектом USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!»

«Сумська область рухається у фарватері державних реформ, ініційованих Президентом України і Урядом, тому дуже важливим сьогодні є покращення комунікаційної спроможності нашої діяльності, − зазначив Микола Клочко. – Саме тому ми підписали Меморандум із Проектом «USAID_ВзаємоДія». Цікавою для нас є і концепція «Смарт-Сіті», яка зараз активно впроваджується в багатьох містах України. «Смарт-Сіті» – це інноваційне місто, яке використовує інформаційні та комунікаційні технології та інші засоби для поліпшення якості життя. Запровадження вже системи «Смарт-Регіон», а не лише «Смарт-Сіті», для облдержадміністрації є сьогодні надзвичайно актуальним, оскільки це сприятиме розвитку якісного двостороннього зв’язку між владою та громадянами».

Голова облдержадміністрації відзначив, що завдяки співпраці з Проектом «USAID_ВзаємоДія» обласна влада планує перейняти успішний досвід впровадження системи «Смарт-Сіті» та в подальшому розробити і впровадити комплекс заходів, спрямованих на модернізацію ключових сфер управління.

«Сподіваюсь, що Сумська область стане першим в Україні «Смарт-Регіоном» та слугуватиме прикладом прозорості та успішного урядування», − наголосив Микола Клочко.

Детально про систему «Смарт-Сіті» та поглиблення співпраці з облдержадміністрацією розповіли керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» Лоренс Джозеф ХЕЛД та Представник проекту USAID «ВзаємоДія!» Роберт СІВЕРС та радник міського голови Дрогобича Станіслав ГАЙДЕР.

Забезпечення прозорості діяльності органів державної влади області визначено головою Сумської ОДА Миколою Клочком, як одне із пріоритетних завдань в діяльності облдержадміністрації.

І одним з основних завдань в цьому контексті є забезпечення ефективного обміну інформацією між державними органами та суспільством у цілому, формування довіри до державної політики та державних органів, формування іміджу Сумської ОДА як державного органу, що ефективно впроваджує державні реформи та протидіє корупції.

Тому наразі Сумська ОДА веде активну роботу щодо підвищення прозорості у медичній сфері, сферах управління, державних закупівель, використання бюджетних коштів, інфраструктури та інших галузях з метою запобігання корупції.

Презентація додається ТУТ.