Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ» ОБГОВОРИЛИ «ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА»

За словами голови Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ Володимира МАРТИНЕНКА, Сумщина є пілотною областю, де започатковуються на обласному рівні подібні «круглі столи» про шляхи запобігання та протидії корупції

«Ми сьогодні спробували поєднати науковців з їхньою науковою базою про боротьбу з корупцією і власне людей, які реалізують це законодавство, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ. – Сьогодні наш «круглий стіл» налічує більше трьохсот учасників – це представники облдержадміністрації та райдержадміністрацій (по селекторному зв’язку) і силових структур, що діють на території області – митники, правоохоронці, співробітники СБУ, підрозділів ДСНС, органів юстиції, прокуратури, прикордонного загону тощо. Ця тема не нова, але вона є дуже важливою».

Володимир Мартиненко повідомив, що останнім часом в Україні приймається близько 150 нормативно-правових актів в рік щодо боротьби з корупцією. І саме ті, хто на практиці сьогодні реалізує наше законодавство, може оцінити його і додати свої пропозиції.

«На Сумщині за підсумками 10 місяців 2019 року слідчими слідчих підрозділів поліції області закінчено розслідування 82 кримінальних проваджень про вчинення 94 корупційних кримінальних правопорушень відносно 84 осіб і їх направлено до суду, – зазначив начальник Головного управління Нацполіції в Сумській області Руслан ПИНЯГА. – 33 з них відносяться до тяжких та особливо тяжких. 5 корупційних кримінальних правопорушень вчинені в агропромисловому комплексі, 6 – у сфері охорони здоров’я, 10 – у бюджетній сфері, 11 – у сфері земельних відносин, 3 – з охорони довкілля. Загальна сума встановлених заподіяних матеріальних збитків становить понад 5 млн грн».

Учасники «круглого столу» говорили про те, що корупція – це проблема не тільки України, а й всього світу. І протидіяти їй необхідно не лише виявляючи вже вчинені злочини і засуджуючи винуватих, а й через профілактику корупційних правопорушень: навчання людей, які працюють в державному секторі, поінформованості суспільства та виховання нульової толерантності українців до цього явища.