ОБЛАСНА ВЛАДА ТРИМАЄ НА КОНТРОЛІ ПИТАННЯ ВИПЛАТИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Заступник голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК заслухала керівників відповідних структур на черговому засідання обласної робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

Облдержадміністрація, інші органи виконавчої влади в області постійно тримають це питання на контролі.

За інформацією начальника управління Держпраці у Сумській області Юрія СЕМЕНОГА, під час проведених 15 планових перевірок порушень норм законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати не виявлено. При здійсненні 58 позапланових перевірок за зверненнями фізичних осіб виявлено 1 порушення. Наразі установа здійснює ще 10 аналогічних перевірок.

Ірина Купрейчик зазначила, що реалізація державної політики з цього питання є пріоритетним завданням органів влади, тому необхідно проводити широку роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за невиплату працівникам мінімальної заробітної плати.

На засіданні також гостро постало питання щодо необхідності врегулювання на державному рівні умов оплати праці педагогічних працівників не тільки закладів освіти, а й у закладах соціального захисту населення, охорони здоров’я, культури, що перебувають на утриманні місцевих бюджетів. Тому обласна влада ініціюватиме звернення з цього приводу до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Відповідний проект буде поданий найближчим часом на розгляд сесії Сумської обласної ради.