ГАЛУЗЬ КУЛЬТУРИ ТАКОЖ ПОТРЕБУЄ РЕФОРМУВАННЯ

На цьому наголосив Міністр культури України Євген НИЩУК під час зустрічі з керівництвом Сумської області і додав, що системні перетворення мають фінансуватися як на державному рівні, так і з місцевих та обласних бюджетів

«Сьогодні така річ як субвенція є в галузях освіти та медицини, але, на жаль, в культурі її немає. І над цим нам потрібно працювати. Адже саме завдяки галузі культури ми відроджуємо в українцях любов до України, виховуємо почуття патріотизму і відданості своїй державі», – зазначив Євген Нищук.

За словами тимчасово виконуючого обв’язки голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА, Сумська облдержадміністрація разом із обласною радою сьогодні робить практичні кроки, щоб подолати стереотип, коли культура фінансується за залишковим принципом.

«Наше завдання переломити ставлення і управлінців і жителів Сумщини до галузі культури. Саме тому ми вкладаємо в її розвиток немалі кошти, як із обласного та місцевих бюджетів, так і з державного, зокрема через проекти Державного фонду регіонального розвитку», – говорив посадовець.

Олександр Марченко розповів Міністру культури про те, що в Путивлі, створюється музей горюнської культури, ремонтується обласний театр ім. М.Щепкіна, серйозна ідеологічна підготовка здійснюється до відзначення  державних свят та історичних подій, зокрема таких, як річниця Конотопської битви.

«В обласному академічному театрі ми вже зробили малу сцену, цього року відремонтуємо половину гримерок. Також з міською радою підписали Меморандум, згідно з яким місто зобов’язується обладнати Театральну площу. А перша створена в області Березівська ОТГ саме на осучаснення Будинку культури витратила 2 мільйони гривень. Культура може заробити гроші, бути прибутковою, а нам для цього необхідно створювати усі умови», – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації.

Як наголосив під час зустрічі з Міністром голова обласної ради Володимир ТОКАР, депутати всіляко сприяють розвитку культури на Сумщині, мають повне порозуміння щодо важливості цієї галузі в прикордонній області. Але, у свою чергу, просять приділяти увагу цьому питанню і на державному рівні. Адже Сумщина відчуває на собі агресивну російську пропаганду, особливо у прикордонних районах. І жителі цих районів мають обов’язково отримувати якісний сигнал українського телерадіомовлення, бачити найкращі вистави українських театрів, отже постійно відчувати себе частиною України і знати, що Україна дбає про них.

Також на зустрічі обговорювалися питання щодо збереження Воскресенської церкви у Сумах як пам’ятки культури та архітектури, необхідності зміни законодавства щодо прийняття працівників культури на вакантні посади тощо.

Євген Нищук запропонував керівництву міста та області надіслати листа в Міністерство культури України із найболючішими проблемами галузі в області і запевнив, що завдяки співпраці держави з обласною та місцевою владою їх цілком можливо вирішити.