НА СУМЩИНІ ВІДСЛІДКОВУЄТЬСЯ ПОЗИТИВНА ТЕНДЕНЦІЯ ДОТРИМАННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ВИПЛАТИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень забезпечило позитивний вплив на економіку та наповнення Пенсійного фонду в Сумській області

Про це зазначили учасники спільного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та обласної робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства у частині мінімальної заробітної плати, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК.

«За усіма показниками сьогодні на Сумщині ми маємо тенденції до зростання надходжень до місцевих бюджетів, збільшення кількості робочих місць, зайнятості громадян та підвищення заробітної плати», – наголосила заступник голови облдержадміністрації.

 У порівнянні з січнем у лютому 2017 року кількість суб’єктів господарювання, які нарахували заробітну плату менше мінімальної, зменшилась на 229 осіб.

За результатами спільних дій органів Державної фіскальної служби в Сумській області та місцевих органів влади протягом січня-березня 2017 року 170 місцевих підприємств підвищили своїм працівникам рівень заробітної плати. До бюджету додатково надійшло 6023,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 7403,8 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Ірина Купрейчик закликала продовжити діалог та роз’яснення із представниками бізнесу в області, аби якомога швидше запроваджувалося рішення про справедливу мінімальну заробітну плату та дотримувалося трудове законодавство.

Виявленню фактів «тіньової» зайнятості та неналежної виплати заробітної плати сприяють перевірки, що передбачені законодавством. У разі його порушення, застосовуються штрафні санкції. За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудової угоди управлінням Держпраці в Сумській області з початку 2017 року винесено штрафні санкції на суму 192 тис. грн.

«Починаючи з січня цього року, спостерігається динаміка збільшення показників наповнення Пенсійного фонду в Сумській області. Це ті додаткові кошти, що забезпечать гарантовану виплату пенсій громадянам вчасно», – додала начальник головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна ЗЛЕНКО.