СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В ОТГ ОБГОВОРИЛИ НА СУМЩИНІ

Офіс реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України спільно з обласною службою у справах дітей, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та Управлінням Держпраці в Сумській області провели практикум із застосування законодавства «Особливості організації системи соціального захисту в об’єднаних територіальних громадах. Законодавчі ініціативи Асоціації міст України»

Голови та посадові особи об’єднаних територіальних громад пройшли навчання щодо створення інклюзивного простору та системи соціального захисту населення.

Як зазначили учасники практикуму, у зв’язку із проведенням реформ у державі велика кількість повноважень передається з районних та обласних підрозділів виконавчої влади радам міст обласного значення та об’єднаним територіальним громадам.

 «Ми готові допомагати в створені дійсно ефективного місцевого самоврядування, яке б працювало на високому рівні», – наголосила координатор Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Ніна МЕЛЬНИК.

Про здійснення виконавчими органами сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад повноважень щодо соціального захисту працюючих поінформувала учасників практикуму його модератор  заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена ЗАЯЦ. Вона акцентувала увагу на Методичних рекомендаціях щодо виконання власних (самоврядних) повноважень об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2017 № 26, детально зупинилася на кожному напрямку виконуваних повноважень. Наголосила, що у новостворених ОТГ та при виконкомах міських рад терміново необхідно прийняти рішення щодо створення структурного підрозділу чи визначити посадову особу, яка буде здійснювати функцію контролю за дотриманням роботодавцями усіх форм власності за дотриманням трудового законодавства, заповнити вакансії, при необхідності – провести конкурси для їх заповнення, провести навчання новопризначених інспекторів праці.

Після он-лайн включення консультанта з питань інклюзії Вінницької міської ради Сюзанни ЖУКОВСЬКОЇ, практикум продовжився обговоренням співпраці служби у справах дітей з об’єднаними територіальними громадами.

«Виконання державної політики щодо соціального захисту дітей є нашою спільною задачею, тому що від нас і тільки від нас залежить, якими наші міста і села будуть завтра і хто в них житиме, – зазначив Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації.

Завершився семінар виступами заступника начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталії АНТОНЕНКО та заступника директора Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлани ПОЛЯЧЕНКО. Після чого учасники обмінялися контактами та домовилися провести в липні кущові наради за участю фахівців служби у справах дітей, Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та консультантів Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.