МИКОЛА КЛОЧКО БЕРЕ УЧАСТЬ У ФОРУМІ «ВІДНОСИНИ МІЖ В’ЄТНАМОМ І УКРАЇНОЮ В НОВОМУ ПЕРІОДІ»

Україна зацікавлена у розвитку співпраці із В’єтнамом, особливо що стосується  надання нашій країні дозволу на експорт продукції рослинного походження на ринок В’єтнаму. Сумщина, зокрема, прагне поглибити співпрацю щодо виробництва продукції машинобудування

На форумі голова облдержадміністрації та сумські бізнес-кола мають можливість ознайомитись із соціально-економічним станом В’єтнаму та потенційними сферами співробітництва, поспілкуватися з представниками комітету в’єтнамської громади і налагодити ділові контакти з в’єтнамськими підприємцями. Зустрічі підприємців і представників відомств відбуваються також у форматі B2B, тобто один на один.

Товарообіг між Україною та В’єтнамом протягом останніх двох років стабільно зростає. За результатами 2016 року В'єтнам став одним із найбільших торговельних партнерів України серед країн Азії та Тихоокеанського регіону. Згідно інформації Державної служби статистики України, за підсумками 7 місяців 2017 року товарообіг між Україною та В’єтнамом склав $242,9 млн (зростання на рівні 17,6% порівняно із аналогічним періодом минулого року). Обсяг експорту склав $48,6 млн і збільшився на 14,5%.

Напередодні відкриття Форуму, 10 жовтня, відбулось Пленарне засідання українсько-в’єтнамської Міжурядової комісії з питань торгово-економічного та науково-технічного співробітництва.  

За словами Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима НЕФЬОДОВА, «Україна та В’єтнам мають чудові перспективи більш динамічного розвитку торговельно-економічних відносин. Згідно з дослідженнями, проведеними у рамках написання Експортної стратегії України, В’єтнам входить на сьогодні до переліку країн, з якими Україна недоторговує. Це стосується зокрема продукції агросектору. Сьогоднішні домовленості нададуть додаткового імпульсу аби надолужити втрачене і вже найближчим часом вийти на якісно новий рівень взаємовигідної співпраці».