В ОБЛАСТІ ПОСТУПОВО ВМИКАЮТЬ ОПАЛЕННЯ

Станом на 12 жовтня 342 заклади бюджетної сфери Сумщини вже з гарячими батареями

Не чекаючи 15 жовтня, опалення частково включають у Сумах, Глухові, Конотопі, Ромнах.  Білопільський, Великописарівський, Краснопільський, Кролевецький, Лебединський, Липоводолинський, Недригайлівський, Путивльський, С-Будський, Сумський, Тростянецький, Шосткинський, Ямпільський райони також почали опалювати бюджетні заклади.

Опалення подають до 122 дитячих садків (46%), 176 шкіл (35%), 44 лікарень (79%). Наразі в роботі знаходиться 84 котельні.

Очільники районів і міст під час засідання обласного оперативного штабу з підготовки до зими за участю представника Мінрегіону Миколи ГУМЕНЮКА та керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО прозвітували, що у більшості з них проблем із включенням опалення немає, особливо, якщо котли працюють на альтернативних видах палива.

Проте є ряд проблемних питань на місцях, які наразі ускладнюють пуск тепла. Зокрема, це завершення підписання актів готовності до опалювального сезону,  відсутність дозволів ПАТ «Сумигаз» на пуск газу через відсутні вузли обліку та засоби дистанційної передачі даних.

Дмитро Живицький акцентував увагу присутніх, що  на вирішення існуючих проблем місцева влада має зовсім небагато часу, щоб не поставити під загрозу початок опалювального сезону. Насамперед посадовець доручив в найкоротші терміни врегулювати питання із ПАТ «Сумигаз» щодо гарантування встановлення засобів автоматизованої передачі даних у законодавчо визначені строки.