ЗА НЕСВОЄЧАСНЕ ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ТЕПЛА – КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

На цьому наголосив під час селекторної наради щодо проходження опалювального сезону Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО

Під час наради Геннадій Зубко заслухав голів облдержадміністрацій щодо стану проходження опалювального сезону в кожній із областей України. У своєму виступі очільник Сумщини Микола КЛОЧКО зазначив, що ситуація на Сумщині щодо проходження опалювального сезону в цілому стабільна.

«Є питання лише по місту Суми, де ще чотири будинки залишаються без тепла у зв’язку з поривами, але це питання вирішується, – зазначив голова облдержадміністрації. – Крім того, стосовно ситуації у Роменському районі у нас викликає занепокоєння робота Державної служби геології і надр у зв’язку з тим, що вони надали спецдозволи ПАТ «Укрнафта» з помилками. Відтак 326 абонентів у чотирьох селах Липоводолинського і Роменського районів ще залишаються без опалення. Я просив би прискорити вирішення цього питання».

Геннадій Зубко дав відповідним підрозділам взяти це питання під свій контроль.

У ході селекторної наради Віце-прем’єр-міністр зауважив, що голови ОДА і місцеві адміністрації до вівторка повинні провести моніторинг і підготувати всі проблемні питання щодо проходження опалювального сезону по своїх областях. При виявлені фактів саботажу, бездіяльності і невчасного виконання обов’язків органами місцевого самоврядування, відповідні матеріали будуть направлені до Генпрокуратури.

«Місцеве самоврядування зобов’язане відповідно до чинного законодавства сумлінно виконувати обов’язки перед своїми громадянами, які їх обирали і, які їм обіцяли надавати якісні послуги. У першу чергу, це ЗУ «Про органи місцевого самоврядування», стаття 30, що зобов’язує місцеву владу здійснювати управління комунальними підприємствами. А це – вчасний запуск і вчасна подача тепла до домівок наших українців. Також, це ЗУ «Про теплопостачання», стаття 19», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр наголосив на кримінальній відповідальності голів органів місцевого самоврядування за неналежне виконання своїх обов’язків. «Стаття 367 Кримінального кодексу України, частина 1 і частина 2, яка передбачає ув’язнення до 5 років за неналежне виконання своїх обов’язків, або невиконання обов’язків, якеіпризвели до значних наслідків. Тому, я прошу всіх схаменутися і перестати перекладати свою управлінську неспроможність на центральні органи влади або ОДА», - наголосив урядовець.

Геннадій Зубко в черговий раз підкреслив, що місцеві адміністрації здійснюють державний контроль, а управління, згідно законодавства і, маючи можливості і повноваження, здійснюють органи місцевого самоврядування.

За матеріалами Урядового порталу:
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250377817&cat_id=244276429