ДОПОМОЖЕМО ПІДГОТУВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ПРОРАХУНОК ТЕЛЕРАДІОЧАСТОТ ДЛЯ РАЙОНІВ З НИЗЬКОЮ ІНФОРМАЦІЙНОЮ НАСИЧЕНІСТЮ

В облдержадміністрації створено профільну робочу групу під головуванням керівника апарату Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, завданням якої є  допомога громадам Сумщини у підготовці документів для пакетного прорахунку частот, визначення місць побудови нових телерадіовеж

Про ситуацію в інформаційному просторі області, тенденцію до стрімкого скорочення мережі проводового мовлення та шляхи забезпечення українського мовлення в районах так званих інформаційних «білих плям» на прикордонні йшлося на першому засіданні новоствореної робочої групи.

До складу робочої групи увійшли представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Лариса ЯКУБЕНКО, начальник Сумського обласного відділу Північно-Східної філії «Українського державного центру радіочастот» Анатолій ТАРАСЕНКО, директор Сумської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Микола МЕЛЬНИК, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій НАД’ЯРНИЙ, керівники прикордонних районів і об’єднаних територіальних громад.

Представник Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко розповіла, що Національна рада виставила на конкурс 5 радіочастот у Сумській області та телевізійні частоти в багатоканальній телевізійній мережі МХ-5. Слід наголосити, що терміни проведення конкурсів дуже стислі. Так, на отримання радіочастоти документи прийматимуть з 24 листопада до 24 грудня цього року, а на телевізійні частоти – взагалі лише до 4 грудня.

Голова Тростянецької ОТГ Юрій БОВА повідомив, що громада має намір вперше взяти участь у конкурсі та потребує методичної допомоги.

Зацікавленість у розбудові місцевого радіомовлення висловили також керівники Краснопільської ОТГ і Ямпільського району. Ямпільчани навіть визначились з територіями, де потрібен прорахунок частот.

Тож робоча група прийняла рішення щодо пріоритетності територій, які потребують пакетного прорахунку частот, і кожен з учасників групи запевнив, що готовий надати всю необхідну допомогу зацікавленим у розбудові власного інформаційного простору громадам.

Таким чином, об'єднані зусилля облдержадміністрації, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, районних громад, телерадіоорганізацій дозволять реалізувати стратегічну програму щодо зменшення територій, які на мапі Сумщині позначені як «білі плями» і, відповідно, буде посилена інформаційна безпека прикордоння.