НАПЕРЕДОДНІ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА АГРАРІЇ СУМЩИНИ ГОВОРИЛИ ПРО ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

До обговорення та привітань долучився голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За його словами, аграрний сектор відіграє важливу роль в економіці області. На сьогодні агропромисловий комплекс Сумщини залишається одним із привабливих напрямків для залучення інвестицій. За 10 місяців цього року в розвиток галузі вже залучено 1,3 мільярди гривень.

На розвиток соціальної інфраструктури сіл товаровиробниками спрямовано 47 мільйонів гривень. Проте, як наголосив очільник області, ця цифра могла бути й більшою, адже облдержадміністрації докладає максимум зусиль для стабільної роботи сільгоспвиробників.

«Приклад роботи антирейдерських штабів доводить, що Сумська область одна з небагатьох, де порівняно з іншими регіонами не так багато конфліктів, що виникають на ґрунті земельних питань. Хотілося б більшої відповідальності з боку деяких виробників та збільшення обсягів вкладених коштів у розвиток територій, на яких вони здійснюють свою діяльність», – зауважив він.

Як позитив керманич області відзначив той факт, що вироблена на Сумщині продукція складає високу конкуренцію світовим брендам. Завдяки смаковим якостям, екологічності наш продукт користується широким попитом, і перелік країн-імпортерів розширено. У 2017 році Сумщина експортує продукцію до 22 країн світу.

Потенціал аграрної сфери Микола Клочко вбачає у подальшому розвитку потужної харчової індустрії з глибокою переробкою та підвищення експортного потенціалу. Саме тому пріоритетним напрямком на сьогодні є система сертифікації продукції. Адже безпека та якість продукції є найважливішим складовим підвищення її конкурентоспроможності.

Обговорювали і перспективи розширення зовнішніх ринків співпраці. Так, радник голови Львівської облдержадміністрації з міжнародного співробітництва Юрій КОТИК та заступник виконавчого директора Китайської торгової асоціації Василь ШВЕЦЬ ділилися з присутніми аграріями досвідом налагодження бізнес-контактів із Китаєм та Індією, де Сумщина зі своїм сільськогосподарським потенціалом може зайняти досить вагому нішу.

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА, де проходив захід, наголосив на інтеграції вищої освіти і аграрного бізнесу. Адже, за його словами, розвиток освіти та підготовка фахівців, зокрема сільськогосподарського профілю, сьогодні не можлива без тісної співпраці науки і бізнесу, який є потенційним роботодавцем для майбутніх кадрів.