НА СУМЩИНІ ПЕРЕБУВАЄ ДЕЛЕГАЦІЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРАЇНІ

На зустрічі із керівництвом області та головами об’єднаних територіальних громад прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід СТУЛІК  зазначив, що Європейський Союз виділив 15 мільярдів євро для допомоги Україні. За ці кошти з 2014 по 2020 роки ЄС допоможе Україні стати успішною

«З радістю відзначу, що за цей час ЄС став головним торговельним партнером нашої області, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА.  –  Так, за 9 місяців цього року зовнішньоторговельний оборот з країнами ЄС склав
327,3 мільйона доларів США або 38,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі області. При цьому, зовнішньоторговельні відносини Сумщина має зі всіма 28 країнами-учасниками ЄС, що свідчить про міцний фундамент для поглиблення нашого взаємного співробітництва».

За його словами, крім надійного торгового партнера, ЄС виступає також активним учасником програм зовнішньої допомоги Україні, впровадження яких здійснюється за безпосередньої участі Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Маю сподівання, що проведення цієї зустрічі сприятиме поглибленню інтеграції економіки області та ЄС, розширенню комунікації влади та бізнесу з європейськими структурами та подальшому розвитку взаємного співробітництва», – підкреслив Микола Подопригора. 

Під час заходу прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік говорив, що на період з 2014 по 2020 роки ЄС виділив 15 мільярдів євро для України: це власне фінансова допомога, інвестиції європейського інвестиційного банку, а також гранти для органів влади, бізнесу та громадських організацій.

«За останні три роки ми з вами чимало зробили, зокрема нас дуже надихають процеси децентралізації, які проходять в Україні, очищення банківського ринку, реформи енергетичного ринку. Але попереду ще багато роботи, – зауважив він. – Ми хочемо, щоб Україна була заможною європейською країною, хочемо мати хорошого сусіда. Але все залежить від вас. Не можна очікувати від Європейського Союзу, що він сюди прийде і привезе інвестиції, зробить дороги, облаштує все, як в Європі. Ми даємо вам можливості, пропонуємо свою допомогу. Але те, як ви скористаєтеся ними, яким шляхом підете – залежить від вас, громадян України».

Директор Сумського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Олександр ХОРУЖЕНКО розповів присутнім про успіхи проведення реформ на Сумщині, зокрема створення в області двох потужних ЦНАПів в Краснопільській і Миколаївській ОТГ, що невдовзі мають відкритися, Центрів безпеки громад у Краснопільській та Недригайлівській ОТГ (наразі розроблена проектно-кошторисна документація), та розробку в ОТГ проектів Стратегій розвитку.

«Шкода, що ця реформа не «пішла» з 2010 року, якби тоді це сталося, ми вже не впізнали б свою країну, адже зараз деякі громади – це одне велике будівництво, – наголосив Олександр Хоруженко. – Сьогодні в громадах Сумщини чимало будується, реконструюється і якщо такими ж темпами все йтиме далі, то за років 10-15 ми інфраструктурно нагадуватимемо Чеську республіку».