«ЯК НАПИСАТИ ГРАНТОВУ ЗАЯВКУ НА ПРОЕКТИ ТА КОНКУРСИ ЄС?»

Про це дізнавалися громадські активісти Сумщини під час тренінгу від експертів Представництва Європейського Союзу в Україні

Тренінг відбувся у рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні», серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні проводить по всій Україні. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

«Ми допомагаємо Україні впроваджувати реформи, – зазначив радник із політичних питань Європейської служби зовнішніх справ Представництва ЄС в Україні Піт БЛОНД. – Адже відносини України та ЄС – це партнерство. Наразі 40% товарів із України йде до країн Європейського Союзу. А цей рік є визначальним для нашої співпраці, адже ми маємо Угоду про асоціацію, що вже у дії».

Також, за його словами, Європейський Союз є головним донором України. І для нашої держави було виділено майже 13 мільярдів євро, усі ці гроші мають бути спрямовані на підтримку реформ. Крім того, Представництво ЄС в Україні є другим за величиною у світі і працює у напрямках підтримки реформ та фінансування грантів.

Під час заходу учасники дізналися про грантові програми ЄС, їхні види, особливості.

«Є проекти, які розроблені ЄС саме для України, це зокрема, підтримка децентралізації, проекти по боротьбі з корупцією та програма гуманітарної підтримки, − розповів Піт Блонд. − Також ми маємо програми для науковців, зокрема, «Горизонт-2020», для студентів вишів («Еразмус плюс»), для малого та середнього бізнесу (програма «Косме») тощо».

Про те, як отримати грантову підтримку ЄС, як підготувати успішну грантову заявку, як працює грантове фінансування та які є поточні програми та гранти ЄС розповів учасникам заходу експерт з розробки та подання грантових заявок Денис ТКАЧОВ. Учасники тренінгу не лише отримали джерела для пошуку необхідної інформації про гранти ЄС, але й практичні поради від експертів щодо складання заявок на них.