ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ СУМЩИНИ ПІДІЙШЛИ ДО ВИРІШЕННЯ ПРАКТИЧНИХ ПИТАНЬ

Наразі в Бочечківській об’єднаній територіальній громаді переймаються питаннями організації роботи медичних закладів

Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району Анатолій МАНЯК зустрівся з керівництвом Бочечківської сільської ради та медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів об’єднаної громади.

Основна мета зустрічі - надання громадськості вичерпної інформації та роз’яснень з питань змін до чинного законодавства в контексті проведення медичної реформи в Україні.

Не менш актуальним стало питання розвитку медичних закладів в об’єднаній територіальній громаді. У зв’язку з тим, що керівництво Бочечківської сільської ради вирішило взяти під своє управління заклади охорони здоров’я, що розташовані на території громади, виникло чимало проблемних питань. Насамперед, низку питань організаційного характеру необхідно вирішити шляхом досягнення компромісу між усіма зацікавленими сторонами – ОТГ, ЦПМСД та районною владою. Причому це стосується як питань передачі 2 амбулаторій та 3 ФАПів, працевлаштування працівників, так і організації медичного обслуговування населення Бочечківської громади в цілому.

Головний лікар ЦПМСД Конотопського району детально роз’яснив присутнім покроковий алгоритм  розмежування мережі закладів охорони здоров’я між районом та об’єднаною територіальною громадою, акцентував увагу на першочергових заходах з боку керівництва об’єднаної  громади.

Анатолій МАНЯК озвучив і проблемні питання формування медичної інфраструктури Бочечківської ОТГ. Серед іншого він виділив кадрову проблему. «Можна закупити найдорожчу апаратуру, але медицини у селі не буде. Спершу необхідно створити належні умови для фахівців», — порадив він керівництву Бочечківської сільської ради.

Учасники зустрічі також розглянули і питання формування госпітальних округів в Сумській області, зокрема Конотопського госпітального округу.