ПОПЕРЕДЖЕНИЙ – ЗНАЧИТЬ ЗАХИЩЕНИЙ

З нагоди Всеукраїнського тижня права на Сумщині провели засідання у форматі «круглого столу» «Взаємодія гілок влади, державних та громадських інституцій заради дотримання прав людини» на чолі з керівником апарату облдержадміністрації Дмитром ЖИВИЦЬКИМ

Метою зустрічі стало обговорення проблемних питань щодо стану правової свідомості громадян, їх спроможності захищати свої права,  а також йшлося про взаємодію гілок влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій у напрямку забезпечення дотримання прав людини.

«У сучасних умовах відбувається лібералізація суспільства. І однією з основних задач держави є дотримання прав людини. А найбільш незахищеними, у силу своєї необізнаності, є пенсіонери, діти, діти-сироти. Саме у цих напрямах намагається активно працювати обласна влада. На жаль, не тільки у нашій області, але й по всій країні ще існує багато проблемних питань, оскільки інституції, які покликані захищати права людини, часто не захищені самі і  не захищають інших», – зауважив Дмитро Живицький.

Директор регіонального центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Сумській області Олена ДЕМЧЕНКО розповіла присутнім, що громадяни України мають право на безоплатну допомогу чи допомогу за рахунок держави. І тільки у 2013 році її почали активно надавати. На сьогодні в Україні досить розгалужена система правової допомоги. У першу чергу, захист прав громадян має відбуватись шляхом забезпечення доступу до інформації. «І наша задача саме доносити до людей якомога більше інформації, бо якщо людина попереджена, то захищена», –наголосила вона.

За словами Олени Демченко, основними  цінностями БВПД визначено гідність, права людини, довіру, партнерство, прозорість і незалежність. Систему безоплатної правової допомоги на сьогодні визнано одним із найуспішніших проектів Уряду – в Україні функціонують 23 регіональних центри, 97 – місцевих, 429 бюро правової допомоги, два Всеукраїнських цілодобових контакт-центрів, один із яких розташований на Сумщині.

Нагадаємо, 10 грудня 1948 року була прийнята Загальна декларація прав людини. З тих пір у цей день відзначають Міжнародний день прав людини. А у 2008 році Президент України підписав Указ про відзначення цього дня і Тижня права в Україні.