ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД – ЦЕ ЗБІЛЬШЕННЯ БЮДЖЕТІВ І МОЖЛИВІСТЬ САМОСТІЙНО ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ

На цьому наголосив голова Липоводолинської райдержадміністрації Іван ЯРЕМЕНКО під час проведення розширеної апаратної наради

За його словами, в Липоводолинському районі передбачено формування двох об’єднаних територіальних громад: Липоводолинської (з об’єднанням 12 сільських рад) та Синівської (з об’єднанням 5 сільських рад).

Наразі на території району не сформовано жодної об’єднаної територіальної громади, але керівництво райдержадміністрації та районної ради постійно проводять роз’яснювальну роботу щодо добровільного об’єднання територіальних громад з головами та жителями селищної та сільських рад.

«Відбуваються громадські слухання та обговорення даного питання. І позитивні результати є: під час останнього опитування більшість сільських голів рішуче висловились за об’єднання громад, але, на жаль, окремі очільники громад такого бажання не виявили, мотивуючи це недостатньо проведеною роботою із жителями, – наголосив Іван Яременко. – Всі ми знаємо, що реформа неминуча. Як і будь-які зміни, цей процес часто «болючий» і складний. І, звичайно, на практиці все не так просто, як в теорії. Той, хто це розуміє, хто не противиться, а намагається якомога швидше пристосуватись до вимог часу, обов’язково виграє».

Як приклад позитивних зрушень після утворення громади очільник Липоводолинщини навів Недригайлівську ОТГ, яка вже активно працює: покращується благоустрій, проводиться ремонт інфраструктури та доріг.